6 stycznia ulicami miasta przemaszerował jubileuszowy, 10. Orszak Trzech Króli. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Zygmunta w Szydłowcu, upamiętniającą Święto Objawienia Pańskiego, powszechnie znane jako Święto Trzech Króli.

Kolorowy korowód zgromadził licznych parafian i mieszkańców Szydłowca, wielu z nich aktywnie zaangażowanych w organizację Orszaku. Głównymi inicjatorami tego pięknego wydarzenia były Parafia św. Zygmunta w Szydłowcu oraz Fundacja Strefa JP2, a także samorządy, szkoły, wspólnoty parafialne i inne instytucje.

W role Trzech Króli wcielili się: Arkadiusz Bogucki, Mirosław Michnicki i Cezary Wanko, zaś Świętą Rodzinę reprezentowali Joanna i Marcin Michalscy.

Trasa Orszaku poprowadziła uczestników przez ulice Szydłowca, obejmując: Rynek Wielki, Radomską, Widok, Kościuszki, Zakościelną, by ostatecznie zakończyć się na Rynku. W trakcie parady można było napotkać postaci takie jak Herod i jego świta, wcielający się w nie członkowie Stowarzyszenia Spokojna Jesień Życia Szydłowiec, kolędników z Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz zespół „Sąsiadeczki” z Chustek, a także archanioła na wysięgniku i aniołów z szydłowieckiej Miejskiej Orkiestry Dętej.

W Parku Niepodległości odbyło się spotkanie ze św. Franciszkiem, twórcą pierwszej szopki, gdzie właściciele zwierząt domowych otrzymali błogosławieństwo dla swoich podopiecznych.

Ostatnią sceną był uroczysty moment na Rynku Wielkim przed szydłowiecką farą, gdzie Trzej Królowie złożyli swoje dary nowo narodzonemu Jezusowi. To piękne zakończenie przyniosło radość i wzruszenie w śród uczestników. Zobaczcie na zdjęciach i w skrócie wideo.