Na zakończenie konkursu i wykonaniu zadań przewidzianych regulaminem, szkoła może otrzymać tytuł Bezpiecznej Szkoły i dyplom honorowy.

W dniu 19 listopada 2014 roku na zaproszenie dyrekcji Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu, Robert Wyciszkiewicz wraz ze swoimi uczniami ze Szkoły Karate Kyokushin, uczestniczyli w spotkaniach z dziećmi z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 i Publicznego Gimnazjum nr 1, przeprowadzając pogadankę na temat „Systemu samoobrony, zachowań uczniów w chwili zagrożenia w szkole, domu i na ulicy – samoobrona, obrona konieczna”.

Podczas spotkań omówiona została geneza powstania systemu samoobrony, źródeł pochodzenia zagrożeń i podstawowych zasad: „jak żyć bezpiecznie?” Wspomniano o relacji między sprawcą, ą ofiarą. Odwołano sie do art. 25 KK dotyczącego obrony koniecznej i skutków działań w obronie koniecznej. W części praktycznej sensei Robert Wyciszkiewicz wraz ze swoimi uczniami demonstrowali proste techniki samoobrony, jakimi można się posługiwać w chwili zagrożenia. Ku zaskoczeniu prowadzących, spotkanie to wzbudziło tak duże zainteresowanie, że w części praktycznej techniki samoobrony były demonstrowane przy czynnym udziale dzieci będących na widowni.

Na zakończenie nie zabrakło również krótkiego pokazu technik typowych dla sztuki Karate Kyokushin i Tameshiwari.

{phocagallery view=category|categoryid=311|limitstart=0|limitcount=7|imageordering=5}