14 listopada br. w Sali Kominkowej Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów wystąpił po kilku latach przerwy znany i lubiany aktor Dariusz Jakubowski w autorskim programie muzyczno-poetyckim pt. „Kobieta i Mężczyzna”. Artyście towarzyszyli sopranistka Katarzyna Thomas oraz pianista Piotr Szafraniec.

Tercet ten zabrał gości szydłowieckiego Zamku w podróż po poezji związanej z miłością, a także odwiecznych dylematach damsko-męskich ukazanych w wersetach literatów takich jak: Wisława Szymborska, Krzysztof Kamil Baczyński, czy Charles Baudleaire. Niezwykle osobiste recytacje Dariusza Jakubowskiego ukazywały prawdziwą dramaturgię i sens prezentowanych wierszy, a czysty głos Katarzyny Thomas zachwycił zgromadzonych którzy przy bardzo dobrej akustyce Sali Kominkowej mogli poczuć niewypowiedzianą siłę płynącą z tych dźwięków. Obojgu artystom akompaniował zdolny i młody pianista Piotr Szafraniec.

Po występie tradycyjnie już goście zostali zaproszeni na drobny poczęstunek w towarzystwie artystów do muzealnej Sieni Radziwiłłów.

Wieczór był udany dla licznie zgromadzonych gości, a artyści kilkukrotnie podkreślali radość z możliwości zaprezentowania się przed szydłowiecką widownią.

Więcej zdjęć:

Kobieta i Mężczyzna – muzyczno-poetycki wieczór w Muzeum