W konwencji obok przedstawicieli Porozumienia Gospodarczego, udział wzięli przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego na czele z prezesem struktur powiatowych Romanem Woźniakiem i Henrykiem Nosowskim, kandydatem na wójta gminy Orońsko. Ponadto w konwencji uczestniczył Andrzej Bracha kandydat na wójta gminy Jastrząb z Porozumienia Społecznego.Kandydaci udzielili sobie nawzajem poparcia w II turze wyborów, która odbędzie się 30 listopada br.

Artur Ludew w swoim wystąpieniu podziękował mieszkańcom miasta i gminy Szydłowiec za wsparcie i oddane na jego kandydaturę głosy, mówił o konsekwencji i zaangażowaniu na rzecz zmian, nad którymi już wspólnie pracuje z większościową grupa radnych miejskich. Podkreślił, że ma odpowiednie doświadczenia samorządowe do pełnienia funkcji burmistrza. Zaznaczył że najważniejsze dla gminy jest obecnie przygotowanie terenów inwestycyjnych w celu pozyskania dla miasta i gminy inwestora, który utworzy miejsca pracy. Mówił, że sytuacja wymaga skrupulatnej analizy finansowej oraz podejmowania bardzo przemyślanych decyzji gospodarskich. Powiedział również o wsparciu jakie spotyka go ze strony bardzo wielu ludzi, którzy dzwonią do niego, mejlują, i bezpośrednio rozmawiają z nim życząc mu powodzenia.

Po wystąpieniu Artura Ludwa kandydata na burmistrza Szydłowca głos zabrali również starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki i wicestarosta Roman Woźniak, którzy podkreślali że zarówno cechy osobiste jak i doświadczenie samorządowe gwarantują bardzo dobre przygotowanie Artura Ludwa do pełnienia funkcji burmistrza Szydłowca.

W imieniu radnych Rady Miejskiej zabrała głos Dorota Jakubczyk i Marek Plewa, którzy opisali sytuację Miasta i Gminy, w której decyzje podejmowane są ponad głowami ludzi. Dorota Jakubczyk mówiła „ Brakuje na inwestycje drogowe, w 60 milionowym budżecie Miasta na ten cel przeznaczono obecnie tylko 156 tysięcy złotych”. Brakuje na drogi, ale także na chodniki, czy kanalizację.

Konwencje zakończyły bezpośrednie rozmowy kandydata i z jej uczestnikami .

konwencja2

konwencja3

konwencja4

konwencja5

konwencja6

Materiały sporządzone i nadesłane przez zleceniodawcę