Leszek Żmuda to mieszkaniec Cukrówki w gminie Chlewiska, jak się okazuje jest osobą niepełnosprawną, która jest zdana na siebie i potrzebuje pomocy.

Z apelem o pomoc wystąpił osobiście na swoim profilu na facebooku. Jego apel udostępnił w swoich social mediach Rafał Czubak, znany działacz społeczny z Chlewisk, właściciel firmy Pomidzi. Rafał, który ma liczne grono obserwujących sprawił, że ludzie zaczęli apel udostępniać u siebie, temat podchwyciły media lokalne, zasięg informacji zaczął rosnąć.

Do akcji pomocy włączyły się osoby prywatne, organizacje charytatywne działające na terenie powiatu szydłowieckiego m.in „Pomocna Dłoń”. Specjalną zbiórkę dla Leszka Żmudy uruchomiła Fundacja Rolnik Handluje, w której działa Rafał Czubak.

Jak się okazuje Leszkowi Żmudzie brakuje praktycznie wszystkiego. Co najważniejsze leków, których dłuższy czas nie przyjmuje z racji braku pieniędzy. Zakupiona została żywność, chemia i najpotrzebniejsze artykuły. Rafał Czubak poinformował, że Leszek Żmuda jakiś czas temu rozpoczął budowę łazienki, które ledwo rozpoczęta została zakończona z powodu problemów zdrowotnych. Jest plan, aby uzbierać potrzebne fundusze na dokończenie budowy niedużego pomieszczenia.

Na poniższej grafice informacje o zbiórce zorganizowanej przez Fundację „Rolnik Handluje”:

O sytuacji Leszka Żmudy, o tym co jest potrzebne, jaka pomoc została już udzielona na bieżąco na swoim facebooku informuje Rafał Czubak. Poniżej kilka najważniejszych publikacji w tym temacie: