We wtorek 31 października odbyła się rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami na stanowisko kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim w Szydłowcu. 

Jak informowaliśmy zgłosiło się trzech kandydatów: Cezary Drzewi z Iłży, Michał Kwiatek z Woli Korzeniowej oraz Mariusz Sokołowski z Pawłowa.

Dziś na stronie Biuletynu Informacji Publicznej pojawiła się informacja, że w wyniku zakończenia procedury naboru na stanowisko kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej zatrudniony zostanie Michał Kwiatek z Woli Korzeniowej.

Michał Kwiatek zastąpi na tym stanowisku Edwarda Pawlika.

Nowy kierownik dotychczas dał się poznać w Szydłowcu jako inicjator przedwyborczej akcji na facebooku „Skuwamy Szydłowiecki Beton Polityczny”. Bezpośrednio po akcji został zatrudniony w Urzędzie Miejskim jako doradca burmistrza Artura Ludwa. W trakcie trwania kadencji jego stanowisko zostało zmienione na asystenta burmistrza.

W uzasadnieniu czytamy:

Kandydat dysponuje odpowiednią wiedzą z zakresu zadań wykonywanych na stanowisku będącym przedmiotem naboru, odpowiednim doświadczeniem zawodowym oraz spełnia w sposób najwyższy wymagania niezbędne i dodatkowe wymagane w ogłoszeniu o naborze.

Warto dodać, że z racji nowej ustawy Prawa i Sprawiedliwości wszyscy asystenci i doradcy mają zostać w jednostkach samorządowych zwolnieni.

Poniżej przedstawiamy oficjalny komunikat: