W tym roku na szydłowieckiej murawie zaprezentowało się 17 drużyn z Polski, Czech i Ukrainy.

W turnieju udział wzięli: Dukla Praga I i II (Czechy), Tempo Praga (Czechy), FC Kovel – Volyn (Ukraina) oraz polskie drużyny: AS Pomorze, Orlik Ruda Śląska, APN Ostrołęka, Varsovia Warszawa, Ursus Warszawa, Fun Football Academy, Junior Radom, Ajax Radom, Młodzik Radom, Radomiak Radom, KS Jastrząb – Mirów i dwie drużyny gospodarza czyli Akademia Piłkarska Szydłowiec I i II.

Panujący w tych dniach upał nie przeszkodził młodym zawodnikom by rozegrać kilka naprawdę fantastycznych spotkań. W tej edycji organizatorzy postanowili nie pozycjonować drużyn, wszyscy otrzymali takie same puchary i medale. Najlepszym zawodnikiem turnieju został zawodnik Młodzika Radom, najlepszym bramkarzem zawodnik Ursusa Warszawa, a królem strzelców snajper Dukli Praga.

Turniej okazał się sporym sukcesem organizacyjnym, jak również sportowym. Już po raz drugi do Szydłowca przyjechały drużyny z różnych zakątków Polski i Europy.

Wielkie podziękowania należą się rodzicom zawodników z Szydłowca oraz trenerom APSZ – Rafałowi Kiljankowi i Łukaszowi Gołdzie za pomoc w organizacji turnieju. Bardzo dziękuję władzom miasta i powiatu, panu burmistrzowi Arturowi Ludwowi oraz panu staroście Włodzimierzowi Górlickiemu za okazane wsparcie przy organziacji turnieju. Serdecznie dziękuję panu komendantowi Straży Pożarnej panu Krzysztofowi Banaszkowi za pomoc i przygotowanie szatni dla wszystkich drużyn. Przy tak dużym upale okazało się po raz kolejny, że namioty sprawdziły się doskonale. Nie mogę zapomnieć o wszystkich strażakach, którzy mimo ciężkiej akcji pożarniczej dzień wcześniej zmobilizowali się i pomogli nam. Jestem mocno podbudowany, że po raz drugi udało nam się w tak niewielkim mieście jakim jest Szydłowiec gościć tak dużo drużyn. Jak widać sporo można zrobić, trzeba tylko wierzyć, że można, a na pewno się uda – powiedział Dominik Gawor, prezes Akademii Piłkarskiej Szydłowiec, organizator Turnieju.

Patronat medialny nad tym sportowym wydarzeniem sprawował portal Nasz Szydłowiec.

Zapraszamy za rok!

Obszerny fotoreportaż TUTAJ