13 stycznia 2018 w sobotę, o godzinie 19 rozpoczęła się w murach Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu tradycyjna już studniówka czyli bal absolwentów. 

Od samego początku uroczystość miała podniosły charakter. Pięknie ubrana młodzież witała zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, władze samorządowe itp.

W murach szydłowieckiej szkoły do samego rana bawiło się około 60-uczniów, ale zanim oddali się radosnym tańcom zatańczyli ten najważniejszy czyli tradycyjnego „Poloneza”, którego rozpoczął dyrektor szkoły Karol Kopycki sformułowaniem „Poloneza czas zacząć”. Szydłowiecka młodzież wykonała ten taniec w dwóch turach, dostojnie i z należytą powagą.

Podczas studniówki nie zabrakło również chwil wzruszenia. Szczególnie wówczas, kiedy uczniowie dziękowali swoim wychowawcom: Katarzynie Berus, Agnieszce Karpeta oraz Jerzemu Wiernickiemu.

Kilka słów do zebranej młodzieży skierowali: dyrektor Karol Kopycki, burmistrz Artur Ludew oraz wicestarosta Adam Włoskiewicz. Ten pierwszy mówił o tym, że „Sienkiewicz” to szkoła zarówno z tradycjami jak i nowoczesna. Włodarze wspominali swoje studniówki, a także życzyli maturzystom 100% zdania matury.

Portal Nasz Szydłowiec dziękuje młodzieży za zaproszenie na Studniówkę.

W ostatnią sobotę 13 stycznia młodzież z Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu bawiła się podczas "Studniówki" 🙂 Sprawdźcie nasze zdjęcia, video oraz artykuł 🙂

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec na 17 stycznia 2018