To, że Ziemia jest zanieczyszczona wiemy doskonale, chociażby z przeróżnych przekazów medialnych. Niestety, sami się do tego przyczyniamy zaśmiecając ją każdego dnia. Co jakiś czas organizowane są przeróżne eventy sprzątania konkretnych miejsc na Świecie, mamy Światowy Dzień Ziemi podczas którego organizowane jest popularne „Sprzątanie Świata”.

Młodzieżowa Rada Miejska w Szydłowcu proponuje mieszkańcom lokalny event posprzątania naszego otoczenia tzw. #TrashChallenge

A oto co napisali w tej sprawie na facebooku:
Cześć! ?
Wpadliśmy na cudowny pomysł i rzucamy Wszystkim wyzwanie!
Nasz dom, jakim jest planeta Ziemia każdego dnia poddawany jest próbie przetrwania. Sięgając po przykład z zagranicznych social-mediów rzucamy Wszystkim wyzwanie!
? #TrashChallenge – polega na wykonaniu zdjęcia w zaśmieconym miejscu, uprzątnięcie go, a następnie wykonanie zdjęcia ponownie i pokazanie różnicy dodając w opisie zdjęcia #TrashChallenge
? Nasze wyzwanie kierujemy do WSZYSTKICH! Grup formalnych, organizacji pozarządowych, lokalnych grup społecznych, osób prywatnych, stowarzyszeń, szkół, grup znajomych itd..
? Zgodnie z informacją ze strony WWF POLSKA: „W polskich domach powstaje rocznie 12 milionów ton odpadków, których większość ląduje na wysypiskach. Aż 2 miliony ton trafia do lasów lub domowych palenisk. Tylko 14% śmieci poddawane jest recyklingowi, natomiast prawie 80% odpadów komunalnych trafia na składowiska. Dla porównania, jak wynika z danych Eurostat, w 2009 r. średnia dla UE wynosiła jedynie 38%.”
? Już 22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi, jednak nieważne jakiego dnia podejmiecie się wyzwania!
? Zróbmy sensowne wydarzenie, przy którym może i się trochę pobrudzimy, ale może to być fajna zabawa i doskonała rzecz dla naszej planety, każdy może zrobić coś dla Ziemi!

My z całego serca zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu

W 2019 wykonam #TrashChallenge !