Organizatorami są Strefa JP II i Rada Rodziców przy PSP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im Jana III Sobieskiego w Szydłowcu. W realizację całego przedsięwzięcia zaangażowali się głównie nauczyciele PSP nr 1, rodzice i uczniowie. Podczas koncertu zaprezentowany zostanie różnorodny program artystyczny. Będzie można wypić dobrą kawę, herbatę i zjeść ciastko oraz nabyć piękne kwiaty z papieru, zrobione własnoręcznie przez mamę Maksymiliana – panią Agnieszkę Mrozowską, a także wylicytować prace wykonane przez uczniów. Ponadto na najmłodszych będą czekać: malowanie twarzy i napełnione helem balony.

Bohater naszego koncertu to Maksymilian Mrozowski – chłopiec dziesięcioletni. Urodził się z przepukliną kręgosłupa i wodogłowiem, Jest wesołym, tryskającym energią chłopcem. Od trzeciego roku życia porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego. Wymaga ciągłej rehabilitacji i leczenia. Jego pasją jest gra na gitarze. Pociąga go praca w służbach mundurowych np. policji, straży.

Ma dwoje rodzeństwa: siostrę – Mariolę i brata – Miłosza. Tata ciężko pracuje, aby zapewnić rodzinie godne życie. Mama natomiast poświęciła się bezgranicznie opiece nad Maksiem. Aby zapewnić synowi specjalistyczną opiekę, dowozi go do szkoły z odległych o około 15 km od Szydłowca Ciechostowic.

Maksymilian oprócz nieustannej rehabilitacji potrzebuje nowego wózka (ze starego już wyrósł), pionizatora oraz windy, która umożliwiłaby mu samodzielne wychodzenie z domu.

Indywidualne wpłaty można kierować na konto:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”

Bank BPH SA 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Tytułem: 21133 Maksymilian Mrozowski – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia