W niedzielę 5 sierpnia dokonano uroczystego otwarcia kompleksu nowych boisk sportowych w Jastrzębiu, w powiecie szydłowieckim. Przy tej okazji na boiskach odbył się turniej o puchar wójta Jastrzębia i proboszcza jastrzębskiej parafii. 

Od niedzieli mieszkańcy Jastrzębia i innych okolicznych miejscowości mogą zagrać na nowych boiskach w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę i w tenisa ziemnego.

Nowy kompleks sportowy poświęcili ks. Albert Warso pochodzący z Jastrzębia oraz ks. Zbigniew Tuchowski proboszcz parafii pw. Świętego Jana Chrzciciela w Jastrzębiu. Wstęgę przecinali lokalni włodarze z wójtem Andrzejem Brachą i przewodniczącym rady gminy Wojciechem Warso na czele. Był również Sławomir Pietrzyk, prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

W rozegranym turnieju najlepsza okazała się drużyna miejscowa czyli KS Jastrząb, drugie miejsce zajęła drużyna TKKF również z Jastrzębia, a trzecie Szydłówek.

Koszt budowy nowego kompleksu to nieco ponad milion złotych. Połowa kwoty to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, pozostałą część gmina Jastrząb pokryła z własnego budżetu. W planach jest budowa budynku z zapleczem dla klubu KS Jastrząb. Niewykluczone, że kompleksy boisk powstaną również w Woli Lipienieckiej Dużej i Gąsawach Rządowych.

Wójt Andrzej Bracha i przewodniczący Wojciech Warso nie kryją radości, że nowy udało się wybudować nowy kompleks sportowy w Jastrzębiu. Ma to zdecydowanie poprawić dostęp do uprawiania kultury fizycznej i rekreacji.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia obszernego fotoreportażu z uroczystego otwarcia: