Oczywiście już bez swojego frontmana Andrzeja Siewierskiego, który zginął śmiercią tragiczną, ale z Dariuszem Grudniem, Marcinem Grochowalskim i Jackiem Perkowskim.

Na 18 i 19 lipca zaplanowano w tym roku w Szydłowcu, kolejną edycję festiwalu „Rock na Zamku”, poświęconego pamięci wspomnianego wyżej Andrzeja Siewierskiego.

Jak mówi Dariusz Grudzień, basista Azylu (obecnie basista Full Blackstone) tegoroczny festiwal będzie różnił się od poprzedniego. Pierwszego dnia na szydłowieckiej scenie zaprezentują się młode zespoły rockowe z których wyłoniona zostanie najlepsza dziesiątka. Wzorem lat ubiegłych, każdy z zespołów oprócz własnego repertuaru, będzie zobligowany do wykonania jednego numeru Azylu P.

Dzień drugi na zamkowym dziedzińcu to koncert „AZYL P. i Przyjaciele”. Podczas tego koncertu jak zapowiada Grudzień mają pojawić się gwiazdy polskiego rocka: Krzysztof „Jary” Jaryczewski (Oddział Zamknięty), Marek Piekarczyk (TSA), Muniek Staszczyk (T.Love),  Maciej Silski (zwycięzca programu „Idol” 2005 rok i laureat Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu), Tomasz Organek (Organek) oraz Juan Carlos Cano (Meksynanin, laureat programu Voice of Poland).

Sami powiedziecie? Szykujcie się prawdziwe rockowe święto w Szydłowcu!

W szydłowieckim Zamku rozpoczęły się już próby członków zespołu AZYL P.

Portal Nasz Szydłowiec będzie Was informował o szczegółach przed festiwalem, nie zabraknie również obszernej relacji z festiwalu „Rock na Zamku”. My nie możemy się doczekać! a Wy? 🙂

Szydłowiecki dziedziniec czekał na muzyków Azylu P. 30 lat! Po tylu latach muzyka w ich wykonaniu znów wsiąknie w mury szydłowieckiego kolosa. Już bez Andrzeja jak to widać na poniższym zdjęciu, ale z pewnością równie rock’n’rollowo.

azylpkoncertzamek

fot. Azyl P., maj 1985 rok, dziedziniec Zamku w Szydłowcu