Piątkowe do południe to czas zmagań konkursowych w kategorii teatrów dziecięcych. 7 świetnych spektakli, każdy inny i na swój sposób wyjątkowy.

Zdaniem Jurorów – Jerzego Kaszuby i Andrzeja Płaty na ZŁOTEGO GARGULCA i nagrodę w wysokości 1 000 zł najbardziej zasłużyli sobie niesamowicie poetyccy i rozśpiewani aktorzy ze Szkolnego Teatru Lalki i Aktora w Turzym Polu, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. „O ŻEGLARZACH DŻAMBLACH” w reżyserii Renaty i Waldemara Kosmider. Jury w tej kategorii przyznało również:

 Dwie równorzędne I nagrody po 400 zł każda dla Teatru CHACHAHIHIHEHE z Centrum Kultury w Piasecznie za spektakl pt. „SKRZYNECZKA Z BUKOWEGO DREWNA” oraz dla Teatru GRYMAS z Ośrodka Edukacji Teatralnej Aneta Adamska w Rzeszowie za spektakl pt. „PAMIĘTNIKI”

 II nagrodę w wysokości 300 zł dla Teatru WYOBRAŹNI z Publicznej szkoły Podstawowej w Sycynie za spektakl pt. „TATO”

 III nagrodę w wysokości 200 zł dla Teatru PACYNKA z Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem za spektakl pt. „DOMOWE DUCHY”.

Po południu rozpoczęły się prezentacje konkursowe w kategorii teatrów młodzieżowych. W sumie swoje spektakle zaprezentowało 5 zespołów teatralnych.  Wybór nie był łatwy bo jak zaznaczyli Jurorzy poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki i wyrównany.

ZŁOTY GARGULEC’ 2017 i nagroda w wysokości 1000 zł tym razem powędrował z GRUPĄ TEATRALNĄ „ProjekT” do Wieliczki, ich spektakl pt. „LOVE PROJECT” w reżyserii Anny Gos zachwycił zarówno Jurorów jak i publiczność.

Dwie równorzędne I nagrody po 400 zł każda przypadły w udziale Teatrowi ŁUPS! Z Centrum Kultury w Piasecznie za spektakl pt. „SEN NOCY LETNIEJ” oraz Teatrowi Poezji i Muzyki U RADZIWIŁŁA Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek w Szydłowcu za spektakl pt. „SERENADA”.

Piątkowe, konkursowe emocje zakończył recital kultowego artysty z kręgu poezji śpiewanej i piosenki literackiej MIROSŁAWA CZYŻYKIEWICZA, który zaprezentował prawie dwugodzinny koncert złożony ze swoich najbardziej znanych i najpiękniejszych pieśni, w nowych gitarowych aranżacjach.

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek dziękuje : Wytwórni Wód Gazowanych DAN, obsłudze Cafe& Restaurant ZAMEK, Schronisku Młodzieżowemu SKAŁKA za współpracę i pomoc przy realizacji XXII Zamkowych Spotkań Teatralnych.

Więcej zdjęć: 

TUTAJ/1

TUTAJ/2

info: Szydłowieckie Centrum Kultury „Zamek”