Policjanci z szydłowieckiej Policji uczestniczyli w festynie rodzinnym nad zalewem w Jastrzębiu. W trosce o bezpieczeństwo podczas wakacji funkcjonariusze włączyli się w ogólnopolską akcję „Kręci Mnie Bezpieczeństwo Nad Wodą”, której celem jest propagowanie bezpieczeństwa podczas spędzania letniego wypoczynku nad wodą.

Podczas festynu rodzinnego „Świętojanki – Jastrząb 2017” policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii szydłowieckiej Policji, wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej promowali bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku oraz zagrożeń związanych z nieprzestrzeganiem podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą.

Akcja pn. „Kręci Mnie Bezpieczeństwo Nad Wodą” realizowana będzie do września br. na terenie całego kraju, a szczególnie intensyfikowana na terenie obszarów wodnych. Ponadto uczestnicy festynu mogli obejrzeć sprzęt wykorzystujący w codziennej służbie przez policjantów i strażaków oraz występy dzieci ze szkół z terenu gminy Jastrząb.

sierż. Marlena Skórkiewicz