Jak informowaliśmy kilka dni temu, mieszkańcy Książka Majdowskiego jednej z ulic Szydłowca z okazji obchodzonej w 2018 roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości postanowili odnowić figurę Matki Bożej. 

Dziś, 8 września przy usytuowanej w centralnym punkcie Książka Majdowskiego figurze odprawiona została msza święta, której przewodniczył ks. Michał Faryna z Parafii św. Zygmunta wraz z diakonem Przemysławem Żmudą.

Na początku uroczystości figura została poświęcona, tuż po tym rozpoczęła się msza święta w której udział wzięło naprawdę wielu mieszkańców Książka Majdowskiego.

W kazaniu ks. Michał Faryna wspomniał postać Matki Bożej, przypomniał że figura w Książku Majdowskim to figura Matki Bożej z Medjugorie, a tam Maryja objawiła się jako Królowa Pokoju. Całe okolicznościowe kazanie ks. Michała można obejrzeć poniżej:

Figurka na Książku Majdowskim składa się z czterech elementów. Na samej górze ustawiony został krzyż z piaskowca, bezpośrednio pod nim za szkłem figurka Matki Bożej, niżej tablica z napisem: „Nawiedzenie Matki Bożej – Marzec 1981r. – Zatrzymaj się na chwilę nad tym co w sercu kryjesz i pomyśl po co żyjesz – Mieszkańcy Książka Majdowskiego”. W najniższym fragmencie kolejna tablica z napisem: „Królowo Polski módl się za nami – Odnowiono w roku 2018 na pamiątkę setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości”.