Leândro Rossi Pereira całą karierę czekał na zdobycie gola w ekstraklasie. W kilka dni zdobył ich dwa, a jego trafienia dla Radomiaka będą z pewnością kandydować do nagrody na najładniejszą bramkę sezonu. Stanowią one także swojego rodzaju podsumowanie wyjątkowej albumowo-biograficznej publikacji pt. LEO#Legenda.

Wkrótce będziemy mogli cieszyć się z efektów ponad rocznej pracy, a każdy z kibiców futbolu może mieć w niej swój udział!

LEO niemal od 10. lat rozpala serca fanów futbolu z naszego regionu. Swoje najlepsze lata poświęcił Radomiakowi, a dzięki strzeleckiej intuicji na stałe zapisał się w annałach futbolu jako najskuteczniejszy piłkarz klubu po 1945 roku. Nic dziwnego, że sympatycy Zielonych przypisali mu hasło: „Byłeś, Jesteś, Będziesz Legendą!”. – Przed sezonem słyszałem różne opinie, m.in. taką, że Leo nie poradzi sobie w ekstraklasie. A on gra jeszcze lepiej niż w niższych ligach. Pojawiła się myśl o zmianie Leandro w meczu z Pogonią. Nie zdecydowałem się na to, a on odwdzięczył się golem, którego długo nie zapomnimy – cieszył się po spotkaniu z Portowcami trener Radomiaka, Dariusz Banasik. Gol został uznany bramką kolejki, a kilka dni później, LEO obronił ten tytuł, strzelając gola Śląskowi Wrocław.

Warto dodać, że 117 trafienie Leandro dla Radomiaka było jednocześnie 11. w historii, którym zapewnił Zielonym remis. Gwarantujących triumf, było o wiele więcej. Podobnych „smaczków”, w przygotowywanej przez Stowarzyszenie Gramy Razem, opowiadającej historię Brazylijczyka albumowo-biograficznej publikacji LEO#Legenda będzie cała masa. Publikacja będzie miała oryginalną formę albumu biograficznego, okraszona setkami wyjątkowych zdjęć i ciekawostkami statystycznymi – Za zaufanie, okazywany szacunek i uznanie, LEO odwdzięcza się najlepiej jak potrafi. Tuż po ostatnim gwizdku meczu z Pogonią wyznał, że na tego gola czekał całą karierę. W najlepszy z możliwych sposobów podsumował więc także naszą pracę, gdyż gol strzelony w ekstraklasie spina klamrą wszystkie wydarzenia, które zostaną przedstawione w albumie – podkreśla Michał Podlewski, pomysłodawca wydania „LEO#Legenda”.

Dzisiaj jest znakomity czas, żeby tak, jak kibice wypełniają stadion w Radomiu, nabyć jedną z „cegiełek” i zapełnić powstającą w publikacji Trybunę Fanów LEO. Każdy, kto weźmie udział w akcji „Zasiądź na trybunie LEO’s Fans” zagwarantuje sobie niepowtarzalną, indywidualną pamiątkę, ale także unikatowy, numerowany egzemplarz albumu w limitowanej jego edycji.

Publikacja ukaże się jeszcze w tym roku, co stanowić będzie wyjątkowy prezent na 33. urodziny snajpera i 10. rocznicę jego gry w Radomiaku. Dołączyć do akcji można pod linkiem: https://zrzutka.pl/leo-legenda

Co ważne, 10 procent zebrane w ramach wspomnianej wyżej akcji, po jej zakończeniu, w porozumieniu z przedstawicielami Stowarzyszenia Kibiców „Tylko Radomiak”, zostanie przekazane na wskazane przez Stowarzyszenie cele.

Portal „Nasz Szydłowiec” jest patronem medialnym publikacji pt. LEO#Legenda