Krótka (już historyczna) notka na temat projektu kluczowego:

19 kwietnia 2011 roku Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę zatwierdzającą dofinansowanie projektu Gminy Szydłowiec w kwocie 26 052 379, 97 zł. Dofinansowanie pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

16 czerwca 2011 roku na szydłowieckim Zamku burmistrz Andrzej Jarzyński i Leszek Ruszczyk Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego , przy kontrasygnacie Iwony Czarnoty Skarbnika Gminy, podpisali umowę na realizację projektu kluczowego.

21 listopada 2011 roku burmistrz Andrzej Jarzyński i skarbnik Iwona Czarnota podpisali umowy z wykonawcami , którzy będą realizować  pierwsze trzy z sześciu zadań ujętych w projekcie „Odnowa zabytkowych obiektów  i przestrzeni publicznej w Szydłowcu, poprawa funkcjonalności i dostępności infrastruktury kulturalnej i turystycznej dla mieszkańców Mazowsza”.

Kawałek już jakby nie było historii, a dziś ?

A dziś harcówka przy ulicy Kolejowej została zrównana z ziemią. W jej miejscu powstanie budynek Regionalnego Centrum Biblioteczno – Multimedialnego. Powiększony zostanie również parking.

Blaszanym ogrodzeniem ogrodzono Ratusz (wykonany zostanie remont i zmiana kolorystyki elewacji, osuszenie murów przyziemia Ratusza oraz adaptacja wieży ratuszowej z przeznaczeniem na Galerię Widokową) i tzw. „Dom pod Dębem”, gdzie również trwają prace modernizacyjne (rozbudowa i przebudowa budynku).

No i na dobrą sprawę Ci, którzy narzekali, że projekt kluczowy już przepadł i że nic się nie dzieje, powinni być zadowoleni, no bo nareszcie widać jakieś namacalne zmiany. Szkoda tylko, że przed samymi świętami zaczęły się te prace, bo trochę nam oszpecą miasto. No ale tak chyba wygląda każda „operacja upiększająca”. Pierwsze etapy szpecą, dopiero kolejne nadają kolorytu i piękna.

Oby podobnie było z naszym szydłowieckim projektem kluczowym.

{phocagallery view=category|categoryid=47|limitstart=0|limitcount=4|detail=5|imageordering=1}