Wokalistki z „Radosnych Nutek” z Gminy Mirów postanowiły „zmierzyć się” z legendą Zespołu „Mazowsze”– Stanisławem Jopkiem i wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym jego imienia.

Organizatorem konkursu był Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

Przesłuchania I etapu odbyły się w 16 województwach w Polsce. Konkurs popularyzował utwory z repertuaru Zespołu „Mazowsze”, a także szeroko pojęty polski folklor w wersji stylizowanej. Uczestnicy mierzyli się w czterech kategoriach wiekowych. Spośród blisko 600 osób, które zgłosiły się do konkursu, w I etapie na szczeblach wojewódzkich przyznano I,II,III Nagrodę oraz wyróżnienia. Zwycięzcy z wszystkich kategorii wiekowych z szesnastu województw, którzy otrzymali I Nagrodę przeszli do II etapu. Spośród nich wyłoniono dwunastu laureatów oraz zdobywców II i III Nagrody.

Repertuar konkursowy nie należał do najłatwiejszych. Były to pieśni z repertuaru Zespołu „Mazowsze”- te bardziej i mniej znane. Każdy z uczestników prezentował dwa, wybrane z obowiązkowej listy. Ich występy wyróżniały się wysokim poziomem artystycznym i wokalnym.

„Radosne Nutki” uczestniczyły w przesłuchaniach regionalnych w województwie świętokrzyskim, które odbyły się w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

Na deskach sceny WDK nasz zespół reprezentowały trzy Nutki- Solistki: Katarzyna Kobierska, Karolina Zawisza, Amelia Zych.

Każda z nich zaprezentowała własne interpretacje dwóch utworów z repertuaru „Mazowsza”, wskazanych przez Organizatora.

W I etapie konkursu na szczeblu wojewódzkim Karolina Zawisza znalazła się w gronie nagrodzonych uczestników i otrzymała II Nagrodę. Serdecznie dziękujemy Organizatorom konkursu za dostarczenie wyjątkowych wrażeń i do zobaczenia, mamy nadzieję za rok.

info: Radosne Nutki