Po względem ilości uczestników były to rekordowe zawody spośród dotychczas zorganizowanych w Orońsku. Uczestnicy reprezentowali drużyny z takich miejscowości jak: Warszawa, Radom, Lublin, Kielce, Suchedniów, Skarżysko Kamienna, Skarżysko Kościelne, Tomaszów Mazowiecki, Białobrzegi, Skaryszew, Pionki, Szydłowiec, Orońsko, Jastrząb, Wierzbica, Wolanów, Kowala, Marki oraz wielu innych. Zawodników powitał i oficjalnie otworzył imprezę dyrektor wyścigu – którym był Prezes Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko – Sylwester Różycki. Partnerem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

W tym roku uczestników zawodów sklasyfikowano w kategoriach open mężczyzn i kobiet z podziałem na wiek tj. do 15 lat, 15-18 lat oraz powyżej 18 lat i dodatkowo przeprowadzono klasyfikację uczestników z Orońska. Młodzież do 15 lat rywalizowała na dystansie 14 km, natomiast starsi uczestnicy na dystansach: 42 km – kobiety i 56 km – mężczyźni. W kategorii open kobiet powyżej 18 lat na podium stanęły odpowiednio:

1. Monika Sowa (team Wydolność.pl) z czasem 1:07:09,81

2. Dorota Warczyk (team LKK Start Tomaszów Mazowiecki) z czasem 1:07:10,05

3. Anna Ordyńska (team SSC Suchedniów) z czasem 1:07:18,06

Natomiast w kategorii open mężczyzn powyżej 18 lat medale zdobyli:

1. Ziułek Michał (team Trenujrower.pl) z czasem 1:19:53,04

2. Jarosław Kleczaj (team Bike Shop Radom) z czasem 1:20:08,01

3. Tomasz Fijałkowski (team Broń Radom) z czasem 1:20:08,03.

W kategorii mężczyzn reprezentujących Orońsko najlepszy wynik uzyskał Łukasz Leszczyński (01:27:30,66), a drugi był Emil Kowalczyk (01:31:23,19). Na duże słowa uznania zasługują młodsi uczestnicy wyścigu, w tym trenujący pod okiem Piotra Stanika i Joanny Sokołowskiej zawodnicy sekcji kolarskiej, prowadzonej pod auspicjami Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko, którzy znaleźli się na podium w kategorii do lat 15. W tej kategorii wiekowej medale zdobyły następujące uczestniczki:

1. Katarzyna Szczęsna (team UKS MDK Radom) z czasem 00:26:24,26

2. Aleksandra Muszyńska (team SOiRGO Orońsko) z czasem 00:29:11,16

3. Magdalena Żak (team UKS MDK Radom) z czasem 00:33:21,28

Natomiast spośród mężczyzn do lat 15 na podium stanęli odpowiednio:

1. Jakub Witek (team LKK Tomaszów Mazowiecki) z czasem 00:24:37,54

2. Piotr Prokopczyk (team LKK Tomaszów Mazowiecki) z czasem 00:26:27,12

3. Stanisław Kowalczyk (team SOiRGO Orońsko) z czasem 00:30:56,23

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali oryginalne medale przygotowane na tę okoliczność, a także pamiątkowe dyplomy. Medaliści poszczególnych kategorii otrzymali także nagrody finansowe. Wszystkie wyniki znajdują się na stronie internetowej pod adresem www.powiaryczasu.pl.

Organizatorzy nie ukrywają zadowolenia z faktu, iż impreza z roku na rok rozrasta się i  jest coraz bardziej rozpoznawalna w środowisku kolarzy amatorów, a pozytywne opinie uczestników dotyczące w szczególności organizacji imprezy i zabezpieczenia trasy zachęcają organizatorów do wzmożonego wysiłku przy przygotowywaniu kolejnej edycji wyścigu. Jednocześnie organizatorzy składają podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia, a w szczególności policjantom z Komendy Powiatowej w Szydłowcu, strażakom z jednostek OSP z terenu Gminy Orońsko, a także zespołowi ratownictwa medycznego, którzy zabezpieczali wyścig. Szczególne słowa podziękowania należą się również Sponsorom wyścigu, którzy jak co roku nie zawiedli, a ich zaangażowanie pozwoliło, na bezpłatny udział zawodników w imprezie. Dziękujemy także Powiatowi Szydłowieckiemu, który zasponsorował nagrody w kategorii Open.

Więcej zdjęć TUTAJ