Powołanie placówki świadczącej opiekę dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy to kolejne, po wprowadzeniu tzw. „gminnego becikowego”, prorodzinne przedsięwzięcie podjęte przez samorząd Gminy Szydłowiec. Za Gminą kilka miesięcy intensywnych prac remontowych, które pozwoliły na uzyskanie estetycznego i przyjaznego miejsca dla maluszków. W grudniu żłobek zostanie kompleksowo wyposażony, a już w nowym roku rozpocznie swoją działalność.

Dyrektorem Żłobka Miejskiego w Szydłowcu została Magdalena Nowacka. Wkrótce ruszy nabór pracowników. Celem nowoutworzonej jednostki jest organizowanie i prowadzenie działalności opiekuńczej, wychowawczej oraz edukacyjnej dla 22 dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia do 3 lat.

Statut nowoutworzonej jednostki reguluje szczegółowe zadania oraz sposób ich realizacji. Zawiera również zapisy dotyczące warunków przyjmowania dzieci do żłobka. Statut Żłobka Miejskiego oraz karta zgłoszenia dziecka do placówki dostępna jest w Kancelarii Urzędu Miejskiego – Rynek Wielki 1 oraz na stronie www.szydlowiec.pl

Rodzice zainteresowani zapisaniem dziecka do żłobka powinni złożyć komplet dokumentów w Zespole Edukacji i Finansów Oświaty – ul. Staszica 3a.

zlobekodbior2

zlobekodbior3