Sharp jest przodującą firmą na rynku oczyszczaczy powietrza. W ich ofercie możemy znaleźć oczyszczacze 3w1. Oprócz swojej podstawowej roli urządzenia pełnią także funkcję nawilżania i jonizacji powietrza.

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EUW

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EUW to najwydajniejszy model z linii KC-A. Przeznaczony został do pomieszczeń o powierzchni 48 m². Jego wydajność kształtuje się na poziomie 396 m³/h. Sharp KC-A60EUW pełni trzy funkcje – oczyszcza, nawilża i jonizuje powietrze. Wysokiej jakości zestaw filtracyjny pozbywa się zanieczyszczeń ze skutecznością na poziomie 99,97%. Zastosowana w oczyszczaczu technologia Plasmacluster neutralizuje groźne patogeny. Zestaw wielu czujników zapewnia optymalną pracę oczyszczacza.

Filtracja powietrza na najwyższym poziomie 

W oczyszczaczu Sharp KC-A60EUW powietrze poddawane jest kilkustopniowej filtracji.

  • W pierwszym etapie następuje filtracja wstępna. Większe zanieczyszczenia,  takie jak włosy, pyłki kurzu czy sierść zostają zatrzymane na drobnej siatce.
  • Następnie powietrze przechodzi przez filtr węglowy. Jego zadaniem jest neutralizacja nieprzyjemnych zapachów oraz usuwanie lotnych związków organicznych
  • W trzecim etapie usuwane są najdrobniejsze zanieczyszczenia, w tym główne składniki smogu – pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Odpowiedzialny jest za to filtr HEPA H13.
  • Dodatkową funkcją jest nawilżanie powietrza. Oczyszczone powietrze zostaje przepuszczone przez matę ewaporacyjną, gdzie nabiera odpowiedniej wilgotności i wraca do pomieszczenia. Jeśli w danej chwili nie potrzebujemy nawilżenia możemy wyłączyć tę funkcję. Oczyszczacze powietrza z nawilżaczem to odpowiedni mikroklimat i czyste powietrze w Twoim mieszkaniu.
  • Ostatnią funkcją jest Technologia Plasmacluster. Generator jonów produkuje, a następnie wypuszcza do otoczenia ujemnie i dodatnio naładowane jony, które skutecznie walczą z wirusami, bakteriami czy zarodnikami pleśni i grzybów. Zostaje także utrzymany odpowiedni poziom równowagi kationowo-anionowej, która wpływa na lepsze samopoczucie oraz koncentrację.

Wielofunkcyjne urządzenie 

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EUW został wyposażony we wszystko co jest potrzebne, aby korzystanie z urządzenia było łatwe, proste i przyjemne. Model ten posiada wiele wskaźników, które optymalizują pracę oraz prezentują najważniejsze informacje. Wskaźnik czystości powietrza informuje o aktualnym stanie powietrza w pomieszczeniu. Informacji o pracy nawilżacza i aktualnym poziomie nawilżenia dostarcza wskaźnik wilgotności powietrza. Natomiast wskaźnik konserwacji filtrów przypomina o konieczności wyczyszczenia zestawu filtracyjnego. W trybie manualnym można wybrać spośród trzech szybkości pracy wentylatora – Silent, Med, Max. Jeśli chcemy, aby urządzenie samodzielnie dostosowywało ustawienia w zależności od aktualnego poziomu zanieczyszczenia i wilgotności, wystarczy włączyć inteligentny tryb automatyczny. Ponadto w KC-A50 znajdziemy tryb pyłki – szybsze oczyszczanie z kurzu podczas sprzątania. Intensywny, godzinny “prysznic” jonów jest możliwy dzięki funkcji ION SHOWER. Blokada rodzicielska daje możliwość zablokowania zmiany dotychczasowych ustawień. W oczyszczaczu Sharp KC-A50EUW możemy także sterować oświetleniem – 3 tryby jasności (jasny, ciemny i wyłączony). Natomiast dzięki funkcji AUTO RESTART, po odłączeniu prądu urządzenie uruchamia się ponownie.

Podsumowanie – Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EUW

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EUW to urządzenie, które skutecznie oczyści powietrze w pomieszczeniach o powierzchni do 48 m². Dzięki wysokiej jakości systemowi filtracyjnemu nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia zostają skutecznie usunięte. Komfort użytkowania zapewniony jest dzięki bezobsługowej pracy urządzenia oraz niskiej emisji dźwięku na poziomie tylko 19 dB. 

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl