Po raz szósty szydłowieckie stowarzyszenie Rodzinna Akademia Sportu zaprosiło do naszego miasta siatkarskie drużyny na Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn o puchar burmistrza Szydłowca.

Tym razem rekordowa liczba drużyn bo, aż 28: 16 damskich i 12 męskich i blisko 300 siatkarek i siatkarzy zagrało na szydłowieckich parkietach.

Zmagania rozpoczęły się w sobotę 3 marca, a mecze grupowe rozgrywane były w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II oraz w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza.

Od samego początku pojedynki były zacięte, nikt nie odpuszczał, każdy chciał zagrać następnego dnia w fazie finałowej. Zanim jednak rozegrano fazę finałową, wszyscy uczestnicy turnieju bawili się podczas corocznego spotkania integracyjnego w szydłowieckiej „Lodowni”.

Niedzielna faza finałowa wyłoniła zwycięzców i drużyny, które zajęły pozostałe miejsca. W kategorii kobiet najlepsza w tym roku okazała się drużyny Politechniki Opole, która w finale pokonała Siatkarki z Majami 2:1 w setach. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny Apollo Kraków i Dana Gameb ze Skarżyska, lepsze 2:0 okazały się siatkarki z Krakowa.

W czwórce najlepszych drużyn męskich po raz kolejny podczas Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej znaleźli się reprezentanci Szydłowca drużyna RAS6, zwycięzcy bodajże dwóch ostatnich turniejów w Szydłowcu. Tym razem nie udało się, ponieważ nasi siatkarze odpadli w półfinale przegrywając w finale z drużyną ze Skaryszewa. Pogromcy RAS6 nie dali jednak rady w meczu finałowym w którym ich przeciwnikiem byli reprezentanci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Kielczanie wygrali w finale 2:1 zostając nowym mistrzem szydłowieckiego turnieju. W meczu o trzecie miejsce drużyna Zuzanki Warszawa pokonała niestety 2:0 drużynę RAS6 Szydłowiec. Tym samym nasi mistrzowie musieli zadowolić się w tym roku miejscem czwartym.

Po dwudniowych rozgrywkach przyszedł czas na podsumowania, wręczenie medali i pucharów, a także nagród indywidualnych. Wszystkie gifty wręczali drużynom burmistrz Szydłowca Artur Ludew oraz Krzysztof Ubysz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II.

W kategorii kobiet nagrodę MVP otrzymała Małgorzata Rzepka z Politechniki Opole, otrzymując statuetkę i koszulkę przekazaną na turniej przez Klaudię Alagierską, siatkarkę Legionovii Legionowo. Najlepszą zawodniczką z Szydłowca wybrana została Dominika Sobczak z RAS6. Najlepszą przyjmująca: Weronika Zawadzka, najlepszą atakująca: Dorota Szymska, najlepszą środkową: Kristina Krok, najlepszą libero: Anna Lipińska.

W kategorii mężczyzn nagrodę MVP otrzymał Hubert Sasal z UJK Kielce, otrzymując statuetkę i koszulkę przekazaną na turniej przez Grzegorza Boćka, siatkarza Warty Zawiercie. Najlepszym zawodnikiem z Szydłowca uznano Łukasza Lisa z RAS6. Najlepszym atakującym: Jacek Zieliński, najlepszym środkowym: Janek Sylwester, najlepszym rozgrywający: Marcin Czarnecki, najlepszym libero: Robert Głogowski.

Organizatorami szóstego Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn w Szydłowcu była Rodzinna Akademia Sportu w składzie organizacyjnym: Magdalena Nykiel, Aleksandra Jedynak – Lis, Robert Wojcieszek, Paweł Bloch i Grzegorz Nowak.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował portal Nasz Szydłowiec.

Poniżej przedstawiamy Wam zbiór naszych relacji z turnieju 🙂

Dziś w Szydłowcu rozpoczął się 6 Ogólnopolski Turniej Siatkówki Kobiet I Mężczyzn Na parkietach sal sportowych w…

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec na 3 marca 2018

Zakończył się 6 Ogólnopolski Turniej Siatkówki Kobiet I Mężczyzn w Szydłowcu! Dwudniowe święto sportu w naszym mieście…

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec na 4 marca 2018