20 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Sadku to był ważny dzień. To właśnie wtedy przyjęto w poczet braci szkolnej „pierwszaków”.

Przepiękny program artystyczny przygotowany przez Panią Monikę Pastuszkę w wykonaniu uczniów klasy pierwszej i ich starszych kolegów zachwycił zebranych na ślubowaniu gości.

Uczniowie pierwszej klasy złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły a następnie zostali pasowani na ucznia przez Dyrektora Szkoły. Dyplomy uczniom wręczyła Pani Aneta Furmańska.

Szczęśliwi uczniowie klasy pierwszej zostali obdarowani okolicznościowymi upominkami od Burmistrza Szydłowca Pana Artura Ludwa, Rodziców, Pani Sołtys i kolegów z klasy trzeciej.

W tym ważnym dla nas dniu obecni byli zaproszeni Goście – Pan Marek Cegliński – Radny Rady Miejskiej w Szydłowcu, Pani Aneta Furmańska – Dyrektor Zespołu Edukacji i Finansów Oświaty w Szydłowcu, mł.bryg. mgr inż. Paweł Sokół – Komendant Powiatowy PSP w Szydłowcu, asp. szt. Tomasz Stopa – dzielnicowy Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu, Pani Magdalena Limanin – Sołtys Sadku, przedstawiciele Rady Rodziców z Przewodniczącą Eweliną Sroka, uczniowie i nauczyciele Szkoły.

info: PSP im. Janusza Kusocińskiego w Sadku