Z tego względu, organizujemy akcję „Zaczarowany tornister”, która ma na celu ułatwienie najmłodszym z naszego powiatu powrotu w szkolne mury.

Wakacje są czasem odpoczynku, wyjazdów, przygód, ale także czasem przygotowywania się do nowego roku szkolnego. Dziś, dla wielu rodzin z powiatu szydłowieckiego jest to kwestia problematyczna. W ubiegłym roku koszt wyprawki szkolnej dla jednego dziecka wyniósł ok. 830 zł, często jest to kwota przekraczająca miesięczny dochód na osobę w rodzinie. Edukacja kosztuje z każdym rokiem coraz więcej, dlatego, zwłaszcza rodzinom wielodzietnym, trudno jest zapewnić swoim pociechom właściwą wyprawkę.

Aby wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców naszego regionu, członkowie Fundacji Strefa JP2 postanowili zorganizować akcję pod nazwą „Zaczarowany tornister”. Jej zasady są bardzo proste – kupujemy wybrane artykuły szkolno-biurowe i umieszczamy je w odpowiednich punktach usytuowanych w naszym mieście, czyli tzw. ambasadach, których mapa znajduje się na stronie internetowej akcji. Z tego miejsca, pragniemy zachęcić przedsiębiorców działających na terenie naszego powiatu do tworzenia kolejnych ambasad.

Możemy także zapewnić pełną wyprawkę, która w całości powędruje do jednego dziecka, np. łącząc swoje siły ze znajomymi. Akcja nie obejmuje zakupu podręczników. Następnie, po przeprowadzonej rekrutacji, artykuły szkolne trafiają do tych dzieci mieszkających na terenie powiatu szydłowieckiego, które najbardziej potrzebują pomocy. To bardzo szczytna inicjatywa – wymaga niewielkich kosztów, ale dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi możemy zapewnić wielu najmłodszym łatwiejszy start w kolejny rok nauki.

Szczegółowe informacje o akcji znajdą Państwo na stronie internetowej: www.zaczarowanytornister.strefajp2.pl  oraz ulotkach.