W dniu 25 listopada solistki oraz formacje Hip Hop ze Szkoły Tańca House of Dance Szydłowiec wzięły udział w Otwartych Mistrzostwach Mazowsza „Mazovia Open 2023” w Pruszkowie. Turniej ten organizowany był przez Polski Związek Tańca Nowoczesnego.

W rywalizacji, w której udział wzięło ponad 1200 tancerzy z różnych miast, formacje z Szydłowca osiągnęły spektakularne wyniki. Mini Formacja Junior zdobyła pierwsze miejsce, a Formacja Dzieci zajęła drugie. W kategorii solo Maja Bednarczyk i Hania Maj zajęły 4. miejsce, a Kalina Bąk 6. miejsce. Lilka Herka dotarła do półfinału w kategorii Dzieci.

Niezwykłe jest, że dla dziewcząt był to ich debiut solowy na imprezie takiej rangi, co czyni ich sukces jeszcze bardziej imponującym. Otrzymane wysokie oceny sędziów potwierdziły ich talent i zaangażowanie.

House of Dance nie zamierza spocząć na laurach. Już teraz intensywnie przygotowuje się do kolejnych wyzwań, a wiosną rusza nowy sezon turniejowy. Grupy planują jeszcze liczniejsze składy, co świadczy o dynamice i determinacji społeczności tanecznej.

Zwycięskie formacje, trenujące w Szydłowieckim Centrum Kultury Zamek, zostały przygotowane pod czujnym okiem Antoniny Palmowskiej. Jej profesjonalizm i pasja stanowią klucz do sukcesu, który z dumą świętuje społeczność taneczna Szydłowca.