W turnieju udział wzięło 60. zawodników i zawodniczek z 8 klubów: SCK Białystok, Białostocki Klub Oyama Karate, TPD Białystok, WBT Shindokai Białystok, „Mushin” Honbu Dojo Szydłowiec (IKO Matsushima Polska), Klub Kyokushin Karate z Brześcia na Białorusi (IKO Matsushima Białoruś), Klub Kyokushin Karate z Czarnej Białostockiej oraz Klubu Sportowego Kyokushin Karate Matsushima z Wasilkowa.

Szydłowiec reprezentowali: sempai Jakub Wyciszkiewicz (debiut w kategorii seniorów), Andżelika Magda, Rafał Olszewski, Daniel Ozimek, Kamil Nowak, Filip Mierzwa, Wiktoria Nowocień i Kamila Nalberska. Niestety kliku naszych zawodników z powodów kontuzji nie mogło uczestniczyć w tym turnieju.

Po zaciętych walkach nasi podopieczni w swoich kategoriach wiekowo-wagowych zdobyli 8 medali:

– Andżelika MAGDA – złoty medal,

– Daniel OZIMEK – złoty medal,

– Kamila NALBERSKA – złoty medal,

– Rafał OLSZEWSKI – srebrny medal,

– Filip MIERZWA -srebrny medal,

– Jakub WYCISZKIEWICZ – brązowy medal,

– Wiktoria NOWOCIEŃ – brązowy medal.

Ponadto Andżelika Magda została wybrana najlepszą technicznie walczącą zawodniczką turnieju, a reprezentacja Szydłowca w klasyfikacji drużynowej zajęła III miejsce. Ogromny sukces na zakończenie sezonu.

To już 156 medali i pucharów w naszym dorobku.

Po zakończonym turnieju udaliśmy się do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Świętej Wodzie w Wasilkowie i na Górę Krzyży. Przepiękna okolica i wspaniałe miejsce odwiedzane przez liczne grupy pielgrzymów. Serdeczne podziękowania dla sempai Mirosława Jurowczyka i wszystkich, którzy przyczynili sie do zorganizowania i właściwego przebiegu tego turnieju. Jak każde zawody był to czas do spotkania z naszymi przyjaciółmi oraz nawiązanie nowych kontaktów, które w przyszłości owocować będą dalszą współpracą.

Przed naszymi karatekami jeszcze tylko udział w X Letnim Obozie Kyokushin Karate Matsushima Polska oraz w 7 Europejskim Obozie IKO Matsushima w Alicante w Hiszpanii. Krótki odpoczynek, aby we wrześniu spotkać sie ponownie w Dojo. Jeszcze raz ogromne podziękowania i gratulacje dla wszystkich naszych zawodników i oczywiście obsługi technicznej za udział w tym przedsięwzięciu OSU.

karatewasilkow2

Więcej zdjęć TUTAJ