7 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia będzie obchodzić 75. rocznicę swojego istnienia. W 1948 r. kraje z całego świata połączyły siły i założyły WHO, aby promować zdrowie, zapewniać światu bezpieczeństwo i służyć najsłabszym – aby każdy i wszędzie mógł osiągnąć najwyższy poziom zdrowia i dobrego samopoczucia.

75-lecie WHO jest okazją do spojrzenia wstecz na sukcesy zdrowia publicznego, które poprawiły jakość życia w ciągu ostatnich siedmiu dekad. To także okazja do zmotywowania do działania, aby stawić czoła wyzwaniom Zdrowotnym dnia dzisiejszego i Jutrzejszego.

Przez dziesięciolecia organizacja WHO zajmowała się kluczowymi wyzwaniami związanymi ze swoją misją: wysiłkom na rzecz poprawy warunków społecznych” aby ludzie rodzili się, dorastali, pracowali, żyli i starzeli się w dobrym zdrowiu.

Jednak postęp ten jest stale zagrożony, przez utrzymywanie się nierówności zdrowotnych. Cel „zdrowie dla wszystkich” pozostaje zatem tak samo ważny dzisiaj, jak 75 lat temu. Zdrowie to najcenniejszy skarb jaki mamy, dlatego też powinniśmy o nie szczególnie dbać. To miara dobrego życia i życiowych osiągnięć.

Więcej Informacji na temat Światowego Dnia Zdrowia 2023 znajdą Państwo na stronie:
https://www.who.int/campaigns/75-years-of-improving-public-health