W turnieju tym zagrało łącznie 28 zawodników z Bliżyna, Skarżyska Kam., Kielc i Szydłowca. Naszych szydłowieckich zawodników było 7.

Mistrz powiatu szydłowieckiego Dariusz Żurek (na zdjęciu z prawej strony) z Woli Zagrodniej, gm. Chlewiska stanął na podium turnieju zajmując 3 miejsce – 5,5 pkt. Wygrał Kamil Kocia ze Skarżyska Kam. – 6 pkt (z 7) przed mistrzem FIDE Leszkiem Bakalarzem z Kielc. Znakomite 5 miejsce zajął mistrz powiatu szydłowieckiego juniorów Cezary Żak z Sadku, gm. Szydłowiec – 4,5 pkt. W pierwszej 10-tce znalazło się jeszcze 2 naszych zawodników : Grzegorz Żak – 9 miejsce (4,5 pkt) i Oskar Żak – 10 miejsce (4 pkt).

Najważniejsza jednak była całoroczna klasyfikacja Grand-Prix za 2014 r. liczyło się do niej 6 najlepszych wyników dla zawodnika. W turniejach w ciągu całego roku startowało łącznie 66 zawodników, ale wymóg uczestnictwa w co najmniej 6 turniejach do klasyfikacji całorocznej spełniło 16 zawodników, z których nagrodzono pierwszą 6-tke. Wśród nagrodzonych znalazło się 3 szydłowieckich zawodników: Dariusz Żurek- 2 miejsce (171 pkt.), Marian Frąk- 4 miejsce (141 pkt.) i Cezary Żak- 6 miejsce (139 pkt.) Wygrał Łukasz Łukomski z Bliżyna- 204 pkt. Dodać należy, że wśród nagrodzonych znalazło się jeszcze 2 zawodników ze Stąporkowa: 3 miejsce – Zdzisław Socha (167 pkt.) i 5 miejsce -Andrzej Słoka (139 pkt.).

Na uroczystości wręczenia nagród w Ośrodku Kultury w Bliżynie Marian Frąk- prezes „Wieży” Szydłowiec otrzymał pamiątkową statuetkę od Ludowego Zespołu Sportowego „Kordian” Bliżyn z podziękowaniem za wspieranie turniejów szachowych w Bliżynie oraz wkład pracy na rzecz rozwoju sportu szachowego. To cenne wyróżnienie – powiedział w rozmowie – tym bardziej, że mimo wysiłków na rzecz rozwoju szydłowieckich szachów, w swoim środowisku nie zawsze jest doceniany. Rozwijanie sportu szachowego nie jest łatwym zadaniem.

info: Klub Szachowy „Wieża”