W czwartek 31 maja, w kościelną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w tzw. Boże Ciało, w Szydłowcu odbył się Festival „BODY”.

Ten wielbiący Chrystusa festival zorganizowany został przez Fundację Strefa JP2. Na szydłowieckim Rynku wydarzenie to zgromadziło wielu młodych ludzi z Szydłowca i nie tylko, nie zabrakło również ludzi dojrzalszych, którzy chętnie uczestniczyli w tym podniosłym a zarazem wesołym wydarzeniu.

Przez cały czas trwania koncertu publiczności towarzyszył zespół iGramy z Pokusą, którego lider Marcin Pokusa powinien kojarzyć się niektórym ze spotkaniami młodych na Lednicy. W niektórych momentach na scenie pojawiał się również chór prowadzony przez Annę Wilkiewicz, stworzony specjalnie na tę okazję. Koncert poprowadził prezes Strefy JP2 Przemysław Duda.

Tego dnia szydłowiecki rynek ogarnięty był tańcem radości o który zadbali tancerze ledniccy oraz zgromadzona pod sceną młodzież.

Przy scenie podczas koncertu ustawione były relikwie: św. Jana Pawła II, św. Ojca Pio i św. Zygmunta patrona szydłowieckie parafii. Był również krzyż symbolizujący krzyż Światowych Dni Młodzieży. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówił z zebranymi ks. dziekan Adam Radzimirski. Świadectwo swojego nawrócenia i wiary przedstawił zebranym Bartek Krakowiak, autor bloga „Z buta do Maryi”.

Ważnym momentem dla uczestników Festivalu było osobiste błogosławieństwo, którego każdemu z osobna udzielali obecni na placu księża. Każdy kto poprosił o błogosławieństwo otrzymywał pamiątkową pieczątkę.

Na terenie Skweru Staromiejskiego zorganizowany został punkt modlitewny. Wierni mogli przyklęknąć i pomodlić się przy Najświętszym Sakramencie lub przy wizerunki Matki Bożej Częstochowskiej.

O godzinie 21 wizerunek Pani Jasnogórskiej pojawił się na scenie. Wtedy to odśpiewano Apel Jasnogórski, przy zapadającym zmroku i blasku pochodni. Wizerunkowi Matki Bożej towarzyszyła również flaga Polski, przypominająca o 100-leciu odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Publiczności bardzo podobał się pokaz „ognia”, który naprawdę robił wrażenie. Wykonawcy sprawili, że było bardzo efektownie, podchodząc z ogniem momentami bardzo blisko widowni.

Następnie na scenie Festivalu „Body” pojawił się wizerunek św. Jana Pawła II, patrona Strefy JP2, tego (o czym wielokrotnie wspominali organizatorzy) dzięki któremu ten Festival się odbywa. Wszyscy wspólnie wykonali ulubioną pieśń polskiego papieża czyli „Abba Ojcze”, warto wspomnieć że autorem słów tego utworu jest o. Jan Góra, twórca spotkań lednickich.

Punktem kulminacyjnym spotkania na Rynku Wielkim była wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą podobnie jak w roku ubiegłym poprowadził bp Piotr Turzyński, radomski biskup pomocniczy. Po głębokiej modlitwie, biskup pobłogosławił wszystkich zebranych.

Na koniec nie mogło obyć się jeszcze bez kilku „tańców lednickich”. Warto również dodać, że frekwencja podczas tegorocznego Festivalu „BODY” była zdecydowanie wyższa niż rok temu.

Poniżej nasza video relacja i fotoreportaż:

 

W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywanym "Bożym Ciałem" odbyła się w…

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec 1 czerwca 2018