kpt. Bartłomiej Wilczyński: „Niestety podczas wczorajszej akcji gaszenia pożaru w Chlewiskach zginął 25 letni druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie. Strażacy pojechali tam by ugasić pożar łąki, który ze względu na silny wiatr zbliżał się już do budynków mieszkalnych, które trzeba było ratować. Póki co nie znamy dokładnych okoliczności śmierci druha, te wyjaśnić ma specjalnie powołana komisja. Na tą chwilę możemy jedynie powiedzieć, że bezpośrednio po zdarzeniu został przetransportowany helikopterem do szpitala w Siemianowicach Śląskich, gdzie niestety na skutek odniesionych obrażeń (poparzenie ciała i dróg oddechowych)  druh zmarł .

Apelujemy do wszystkich mieszkańców powiatu o zaprzestanie wypalania traw, by uniknąć podobnej tragedii. Informujemy , że tylko podczas tego weekendu już około 100 razy wyjeżdżaliśmy by gasić pożary”

naszszydlowiec.pl również apeluję o zastanowienie się nad skutkami, które niesie bezmyślne wypalanie traw. Niech ta tragedia da do myślenia wszystkim, którzy podpalali, albo mieli zamiar podpalać suche łąki. Szkoda ludzkiego życia….