Samorząd gminy Jastrząb w powiecie szydłowieckim w ubiegłym roku otrzymał dofinansowanie, a kilka dni temu rozpoczęła się budowa boisk wielofunkcyjnych w Jastrzębiu, przy ulicy Sportowej. 

Okazuje się, że gmina Jastrząb była do tej pory jedną z 8 gmin w Polsce, które nie miały na swoim terenie boisk sportowych. Pierwszy etap prac zakończony zostanie z końcem lipca tego roku, wtedy to powstaną boiska. Drugi etap to budowa budynku socjalnego z którego mają korzystać piłkarze piłkarskiego klubu z Jastrzębia oraz plażowicze korzystający z jastrzębskiego zalewu. Póki co gmina nie ma na ten cel funduszy, ale ma zamiar postarać się o dofinansowanie podobnie jak na boiska.

W ramach realizowanych prac budowlanych powstaną tam: dwa boiska do piłki nożnej, w tym jedno typu „Orlik”, koszykówki, siatkówki i kort tenisowy. Ponadto zostaną zamontowane tam piłkochwyty, ławki dla zawodników rezerwowych, oświetlenie, ogrodzenie, chodnik i monitoring.

Całość będzie kosztować niewiele ponad 1,1 miliona złotych. W 2017 roku gmina dostała 50 procent dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, pozostałą część kosztów pokryje z własnych funduszy.

O rozpoczęciu budowy na swoich facebookowych profilach poinformowali Andrzej Bracha – wójt gminy Jastrząb oraz Wojciech Warso, przewodniczący rady gminy Jastrząb.