Od dłuższego czasu informowaliśmy Was o zacieśniającej się współpracy szydłowieckiej akademii piłkarskiej Furman Football Academy z jednym z najlepszych klubów piłkarskich w Polsce czyli Legią Warszawa. Dziś możemy już poinformować oficjalnie o podpisanej umowie i rozpoczętej współpracy.

FFA Szydłowiec będzie prowadziła piłkarskie przedszkole Legia Soccer Schools w Szydłowcu. Start treningów już we wrześniu 2024 roku. Zapisy ruszą na stronie internetowej już w lipcu. Zapraszamy młodych adeptów piłkarskich z roczników 2018-2021.

FFA i Legia już w sierpniu dla wszystkich zapisanych dzieciaków szykują super niespodziankę, ponieważ szykowany jest wyjazd na ligowy mecz warszawskiej drużyny, przed którym będzie możliwość spotkania się z piłkarzami Legii.

We wrześniu podczas treningu inauguracyjnego pojawią się przedstawiciele Legii Warszawa, a zapisani do Legia Soccer Schools w Szydłowcu będą mogli wygrać bilety na mecz Legii i koszulkę z autografami piłkarzy Legii Warszawa.

Dzieci uczestniczące w zajęciach Legia Soccer Schools w Szydłowcu, które prowadzić będzie FFA Szydłowiec, będą miały również możliwość zwiedzanie stadiony na ulicy Łazienkowskiej w Warszawie, a także możliwość trenowania w głównej bazie treningowej Legia Training Center w Książenicach.

We wtorek 18 czerwca w Warszawie, doszło do podpisania umowy i zawarcia oficjalnej współpracy pomiędzy Legią Warszawa, a FFA Szydłowiec. Z ramienia Legii Warszawa obecni byli: Adam Orlikowski – prezes zarządu Legia Soccer Schools oraz Marcin Harasimowicz – członek zarządu, a z FFA Szydłowiec: Andrzej Koniarczyk – prezes oraz Krzysztof Furman – wiceprezes. Przy podpisaniu umowy obecny był również były piłkarz Legii Warszawa, a dziś ambasador FFA Szydłowiec czyli Dominik Furman.

W czwartek 20 czerwca do Szydłowca przyjechał Marcin Harasimowicz członek zarządu Legia Soccer Schools, który spotkał się z władzami FFA Szydłowiec, samorządowcami, przyjaciółmi FFA oraz młodymi piłkarzami i ich rodzicami.

Podczas spotkania Marcin Harasimowicz powiedział – Program Przedszkola Piłkarskie to doskonała okazja dla najmłodszych, aby rozpocząć swoją przygodę z piłką nożną. Jesteśmy dumni, że możemy wprowadzić nasze metody treningowe i wartości do Szydłowca. Współpraca z Władzami Miasta oraz FFA Szydłowiec jest kluczowa dla sukcesu tej inicjatywy.

Bardzo się cieszymy z rozpoczętej współpracy pomiędzy Legią Warszawa, a FFA Szydłowiec. Jest to bardzo ważne wydarzenia dla naszego miasta i całego powiatu szydłowieckiego. Przy okazji trwających Mistrzostw Europy mam nadzieję, że ta współpraca zaowocuje kolejnymi reprezentantami naszego kraju” – powiedział Robert Górlicki starosta szydłowiecki.

Głos zabrał również prezes Furman Football Academy czyli Andrzej Koniarczyk, który nie ukrywał swojej radości z racji zawartej współpracy z Legią Warszawa:

Jak wiadomo nasza akademia bardzo prężnie się rozwija i abyśmy dalej mogli się tak rozwijać nawiązujemy współpracę z najlepszymi. Legia Warszawa to najbardziej utytułowany klub piłkarski w Polsce. Wiążemy bardzo duże nadzieje z tą współpracą. Tym bardziej, że ona już trwa. Mamy za sobą już kilka wyjazdów, nasi najlepsi młodzi adepci już trenowali w Legii. Planujemy długoterminową współpracę z Legią Warszawa. Wszystko jest na dobrej drodze do dalszego rozwoju naszej akademii. Furman Football Academy to dziś około 100 młodych adeptów piłki nożnej od rocznika 2011 do 2017. Uruchomienie przedszkola Legii da możliwość trenowania jeszcze młodszym od 2018 do 2021. Zajęcia przedszkola Legii będą odbywały się raz w tygodniu i jest to zabawowa forma przygotowania do treningu piłkarskiego, do polubienia i do zakochania się w piłce nożnej. Chcemy tą dyscypliną sportu zarazić jak najmłodsze roczniki”

Ciekawą historię przypomniał Marcin Harasimowicz z Legii Warszawa, otóż wspomniał o tym, że w 2014 na pierwszym historycznym plakacie piłkarskiego przedszkola Legia Soccer Schools możemy dostrzec Dominika Furmana. Dominik to piłkarz pochodzący z Szydłowca, ambasador FFA Szydłowiec, były zawodnik Legii. Co ciekawe na tym zdjęciu Dominik trzyma za rękę małego chłopca, którym jest Aleksander Iwańczyk. Dziś to młody 17-letni zawodnik, który na wypożyczeniu do ŁKSu Łódź właśnie zadebiutował w polskiej Ekstraklasie, a nawet strzelił już jednego gola.

Wszystkim adeptom piłkarskiego przedszkola Legii w Szydłowcu, które będzie prowadziła FFA Szydłowiec, życzymy podobnej piłkarskiej drogi, do drogi Dominika Furmana i Aleksandra Iwańczyka.

Poniżej wspomniany plakat:

foto z Warszawy: Jakub Wydra

foto z Szydłowca oraz video: Nasz Szydłowiec TV