Najwięcej zawodników wybrało dystans Mega – 34 km przejechało 34 zawodników. Na pozostałych trasach, Mini i Giga, ścigało się po osiemnastu zawodników.

Zwycięzcy poszczególnych dystansów i kategorii stanęli na podium, gdzie puchary i upominki wręczał Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński z Marcinem Wasiołkiem – dyrektorem wyścigu, kierownikiem Wydziału Sportu i Turystyki SCK – Zamek Markiem Zdziechem i komendantem szydłowieckiej Straży Miejskiej Zbigniewem Sobierajskim. Na podium stanął także Szydłowianin. Tomasz Orman, znany maratończyk, zajął trzecie miejsce w kategorii MG4 – zawodników od 46 do 55 lat.

O bezpieczeństwo zawodników na trasie dbała szydłowiecka Straż Miejska i policja. Obecna była także ekipa ratownictwa medycznego. Zawodnikom dopisała pogoda – niedziela upłynęła bez deszczu i w temperaturze sprzyjającej wysiłkowi na trasie.

Organizatorami piątej edycji wyścigu MTB Maraton byli: Urząd Miejski w Szydłowcu, SCKiS – Zamek i Klub Kolarski „Legia-1928”. Organizatorzy serdecznie dziękują szydłowieckiej Straży Miejskiej, funkcjonariuszom policji i pracownikom Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu wyścigu.

2mtb2014

3mtb2014

5mtb2014

6mtb2014

7mtb2014

info: szydlowiec.pl

foto: archiwum własne oraz szydlowiec.pl