22 listopada 2017 r. w PSP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego       w Szydłowcu odbyły się warsztaty plastyczno – techniczne  adresowane do nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej poprowadzone przez panią  Anetę Pytoń –  Grabdę.

Tematem warsztatów były „Ciekawe prace plastyczno – techniczne w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”. W trakcie spotkania przeprowadzona była krótka prezentacja multimedialna, a podczas części praktycznej uczestnicy wykonali kilka inspirujących ćwiczeń – prac plastyczno – technicznych. Zaprezentowane zostały liczne materiały plastyczne, tworzywo przyrodnicze, artykuły pasmanteryjne i przedmioty codziennego użytku lub przeznaczone do recyklingu, które pedagodzy będą mogli wykorzystać podczas zajęć z dziećmi.

   Jedną z nowopoznanych technik było malowanie specjalnymi farbami na szkle. W tym celu wykorzystywane były zalegające słoiki, użyteczne okazały się również plastikowe oraz szklane butelki i kolorowe serwetki z motywem.

    Mamy nadzieję, że poprzez te zajęcia nauczyciele zdobyli nowe wiadomości                        i umiejętności, a zdobyta wiedza pobudzi do twórczego działania i zostanie wykorzystana      w praktyce.

Podsumowując, zajęcia plastyczno – techniczne są nieodłącznym elementem nauki, szczególnie dla przedszkolaków i uczniów klas I-III.