W tamtych czasach ogromną wagę stanowił tekst piosenki, który mówił zazwyczaj o sprawach ważnych, a autor tekstu często walczył słownie z panującym ustrojem w ówczesnej Polsce.

Gościem wieczoru będzie znany muzyk , gitarzysta , kompozytor i autor tekstów Leszek Żelichowski. Jego piosenki „Twoje życie” , „Chyba Umieram” , czy „Kara Śmierci” odbiły się szerokim echem w świecie polskiej muzyki. W tych utworach ważną rolę stanowił tekst i gitarowe solówki, które dawały wiele do myślenia naszym emocjom. Na emigracji Leszek zaprzyjaźnił się ze słynnym amerykańskim zespołem Exodus. W sobotnim koncercie jego elektryczny Gibson zabrzmi, jak za dawnych lat.

W sobotni wieczór pojawi się na scenie także znany już z występów na różnych koncertach Tomasz Kraska. Tomasz jest artystą, który w swoich tekstach mówi o sprawach ważnych. Charakterystyczne brzmienie gitary i nowoczesny wokal Tomka jest uniwersalnym znakiem nowych czasów z odwołaniem się do przeszłości czyli tekstu piosenki o sprawach ważnych.

W koncercie pojawię się także ja z ważnymi kompozycjami, które stworzyłem na przestrzeni swojego życia. Różne wydarzenia miały wpływ na powstanie tych piosenek. Zagram mój najważniejszy utwór „W Hołdzie Największym” , który doszedł na Liście Przebojów do II miejsca i wiele tygodni utrzymywał się na czele listy. Zagram też utwór o Szydłowieckich Partyzantach .Oczywiście nie zabraknie utworów o miłości.

zapraszam Wiktor Cielecki