W ostatnich dniach poznaliśmy jednak ostateczne i oficjalne już wyniki wyborów. Na początek podsumujmy wyniki w regionie radomskim oraz powiecie szydłowieckim w wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

W okręgu obejmującym dawne województwo radomskie jako ogół zwyciężyło Polskie Stronnictwo Ludowe – 32,76% poparcia (3 mandaty), na drugiej pozycji Prawo i Spawiedliwość 31,02% poparcia (3 mandaty), a na miejscu trzecim ostatnim premiowanym mandatem Platforma Obywatelska (1 mandat).

Personalnie skład najlepszych kandydatów w regionie radomskim wygląda następująco:

Bożenna Pacholczak – PSL (15345 głosów), Zbigniew Gołąbek – PSL (15329 głosów), Leszek Przybytniak – PSL (12308 głosów), Radosław Fogiel – PiS (19985 głosów), Jan Rejczak – PiS (14513 głosów), Agnieszka Górska – PiS (11053 głosy), Leszek Ruszczyk – PO (17433 głosów).

W samym Szydłowcu najlepsza okazała się Agnieszka Górska kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, pochodząca i mieszkająca w Szydłowcu. 4051 głosów naprawdę robi wrażenie w perspektywie powiatu. W ogóle PiS po raz kolejny udowodnił, że w powiecie szydłowieckim ma bardzo mocną pozycję, o czym świadczą wyniki Jana Rejczaka (507 głosów) i Radosława Fogiela (342 głosy).

Bardzo dobry wynik osiągnęli w naszym powiecie również kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludwego. Najlepszy był ten który nie wszedł, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Tadeusz Piętowski, który zdobył równo 1600 głosów. Zbigniew Gołąbek bywający często na różnych okolicznościowych imprezach uzyskał u nas 1214 głosów. Bożenna Pacholczak, która dostała się do sejmiku podobnie jak Gołąbek, zdobyła w powiecie szydłowieckim 594 głosy. Kiepsko wypadł Leszek Przybytniak, który również wszedł do sejmiku, ale u nas zdobył jedne 79 głosów.

Zdecydowanie słabiej od dwóch wyżej wymienionych partii wypadła w naszym powiecie Platforma Obywatelska. Leszek Ruszczyk, który również jest bardzo częstym gościem w Szydłowcu, pomaga w różnych przedsięwzięciach oraz uczestniczy w lokalnych uroczystościach zdobył 1157 głosów. Następnie jedynym godnym uwagi wynikiem z tej listy, jest wynik Jolanty Kozłowskiej z Szydłowca, dyrektor PSP w Sadku, która zdobyła 430 głosów.

Słabiutko SLD, której lider Leszek Rejmer zdobył jedynie 224 głosy. Partia lewicowa niegdyś stojąca mocno również w Szydłowcu, z każdymi wyborami wypada coraz słabiej.

Swoich przedstawicieli z Szydłowca mieliśmy również na liście, która nie zdobyła żadnego mandatu czyli na liście Komitetu Wyborczego Mazowiecka Wspólnota Samorządowa: Grzegorz Winiarczyk zdobył 306 głosów, a Dominik Czarnecki 115 głosów.

W sejmiku po raz kolejny będziemy mieć swojego przedstawiciela Agnieszkę Górską, będą Leszek Ruszczyk i Zbigniew Gołąbek znani w powiecie szydłowieckim. Szydłowiec na Was liczy i czeka na Was wcześniej niż przed kolejnymi wyborami samorządowymi.

Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ