Wczoraj, o godzinie 13:33, Powiatowe Stanowisko Kierowania w Szydłowcu otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie S7 pas w kierunku Radomia, na wysokości miejscowości Dobrut. Do zdarzenia doszło w wyniku zderzenia samochodu dostawczego z pojazdem osobowym.

Niestety, w wyniku wypadku poszkodowanych zostało trzech dorosłych i ośmioletnie dziecko, którzy zostali przewiezieni przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitali.

Działania na miejscu wypadku polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, zabezpieczeniu pojazdów, odłączeniu akumulatorów oraz sorpcji wycieków. Działania te trwały ponad 4 godziny, a na miejscu zdarzenia występowały utrudnienia w ruchu.

W akcji ratowniczej brali udział strażacy z OSP KSRG Orońsko, JRG Szydłowiec oraz OSP KSRG Dobrut. Wsparcia udzielali również Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policja i służby drogowe. Po wykonaniu czynności policyjnych na miejscu zdarzenia przystąpiono do sprzątania miejsca wypadku.

Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że  48-letni kierujący dostawczą Toyotą poruszający się w kierunku Radomiu uderzył w tył osobowego Renault stojącego po prawej stronie na pasie awaryjnym. Do szpitala z obrażeniami został przetransportowany 48-letni mieszkaniec powiatu przysuskiego oraz 3 osobowa rodzina z powiatu lubartowskiego podróżująca pojazdem Renault. Na miejscu pracował technik kryminalistyki, który wykonywał oględziny miejsca, pojazdów, sporządzał szkice zdarzeniowe oraz zabezpieczał ślady. Teraz sprawą zajmą się policjanci z zespołu dochodzeniowo-śledczego, którzy szczegółowo wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego groźnego zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Info i foto: