W niedzielę, 15 września, w Galerii „Kaplica Zamkowa” odbył się wernisaż wystawy malarstwa Barbary Głuch. Na wystawie znalazły się prace z różnych okresów życia artystki, począwszy od jej wczesnych prac, poprzez te wykonane podczas studiów, aż po najnowsze, będące odbiciem ostatnich lat pracy twórczej autorki.

Barbara Głuch podczas wernisażu wspomniała o tym, że maluje i rysuje od najmłodszych lat, a sztuką zaraził ją wujek – rzeźbiarz. Techniki w jakich pracuje artystka to przede wszystkim olej oraz akwarela, a jej ulubione tematy to kwiaty, pejzaż, architektura. Wystawa jest jej trzecią wystawą indywidualną w Galerii „Kaplica Zamkowa”. Wszystkich zainteresowanych zakupem prac prosimy o kontakt z kuratorką wystawy – Marią Kępą (m.kepa@sckzamek.pl lub /48/ 617 10 29). Wystawa potrwa do 31 grudnia.

*Barbara Głuch (ur. 1940 r. w Broniowie, pow. szydłowiecki) – emerytowana nauczycielka Szkoły Podstawowej w Skłobach. Studiowała na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na wydziale Wychowania Plastycznego. Dyplom otrzymała w 1979 r. W 1990 r. uzyskała specjalizację II stopnia z plastyki. Swoje umiejętności artystyczne doskonaliła na plenerach malarskich m.in. plenerze im. Władysława Maleckiego w Szydłowcu. Swój dorobek artystyczny eksponowała na wielu wystawach autorskich i zbiorowych. Uprawia malarstwo olejne, akwarelę, rysunek. Inspiracje do twórczości czerpie z otaczającej rzeczywistości. Jej ulubione tematy to pejzaż, architektura, kwiaty. W jej grafikach i rysunku pojawia się głównie człowiek oraz, nieliczny wprawdzie, ale interesujący cykl kompozycji. Jak twierdzi sama autorka, poprzez naśladownictwo mistrzów doskonali swój warsztat malarski.

fot. Dominika Orman

info: Szydłowieckie Centrum Kultury „Zamek”