{phocagallery view=category|categoryid=118|limitstart=0|limitcount=15|detail=5|imageordering=5}

Na scenie jak to zawsze bywa w przypadku takich uroczystości nastąpił czas przemówień, a głos zabrali: burmistrz Szydłowca Pan Andrzej Jarzyński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Leszek Jakubowski i Pan Artur Łyczek, oraz poseł na Sejm RP Pan Dariusz Bąk.

Wcześniej odśpiewano Hymn Narodowy po czym bardzo pięknym zwyczajem włodarze Gminy podzielili się z zebranymi chlebem.

W tym roku zgromadzonej publiczności każda miejscowość należąca do Gminy Szydłowiec pokazała naprawdę fantastyczne i robiące wrażenie wieńce. Oprócz tego rozstrzygnięty został konkurs na „Najładniejszą posesję i balkon w Gminie Szydłowiec 2012r.”.

Następnie na scenie prym wiodła część rozrywkowa. Jako konferansjerka jak zwykle niezastąpiona Agnieszka Sobutka – Klepaczewska z SCKiS – Zamek radziła sobie znakomicie.

Zespół „Alebabki” wykonujący covery znanych polskich, zagranicznych i ludowych piosenek został przyjęty bardzo ciepło przez miejscową publiczność. Pod sceną podczas występu Pań z zespołu panowały tańce i hulanki.

Po muzycznych wrażeniach przyszedł czas na kabaret „Weźrzesz” ze Skarżyska – Kam. Kilka skeczów, świetna relacja z publicznością i fajny humor kabareciarzy spotkał się z wielkim entuzjazmem. Szczególnie, gdy poproszono jednego Pana z publiczności oklaskom nie było końca, wszak poradził sobie na scenie świetnie.

Zabawie nie było końca, a zadbały o to zespoły „The Ukrainian Folk” ze Lwowa i „Denix” z Szydłowca. Jak nie trudno się domyśleć wszystko trwało do późnych godzin nocnych. Czasem trzeba się po prostu rozerwać … 🙂