21 rodzin z terenu szydłowieckiego otrzymało, aż 198 paczek w ramach finału szczytnej akcji „Szlachetna Paczka”, finału nazywanego przez wielu „weekendem cudów”. 

W działania szydłowieckiego sztabu zaangażowało się 10 wolontariuszy. To oni spotykali się już od wielu tygodni, aby przygotować całą akcję, znaleźć potrzebujące rodziny oraz pozyskać darczyńców i sponsorów.

Po raz kolejny udało się i szydłowiecka „Szlachetna Paczka” może zostać uznana za udaną.

Szydłowiecki sztab swoją siedzibę miał na ulicy Zakościelnej, tam gdzie na co dzień urzęduje Fundacja Strefa JP2. To tam w sobotę i w niedzielę pojawiali się darczyńcy, którzy przywozili swoje paczki i stamtąd odwożone były do potrzebujących rodzin. Potrzeby były przeróżne od najdrobniejszych, poprzez żywność i środki chemiczne, aż po łóżko czy pralkę.

Z relacji naszych wolontariuszy wiemy, że rodziny które otrzymały w tym roku pomoc naprawdę tego potrzebowały. To w tych rodzinach była bieda, skrajne warunki bytowe i ciężkie choroby. Tym bardziej cieszy, że te rodziny będą mieć choć odrobinę weselsze święta Bożego Narodzenia.

198 paczek, które wyjechały do potrzebujących miały łączną wartość ponad 52 tysięcy złotych. Złożyli się na to darczyńcy oraz 464 osoby wspomagające darczyńców.

Paczki były robione przez osoby prywatne, w zakładach pracy, w prywatnych przedsiębiorstwach, w placówkach edukacyjnych itp.

Ogromne gratulacje dla szydłowieckiego sztabu Szlachetnej Paczki za kolejną prawidłowo przeprowadzoną akcję pomocy!