Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek serdecznie zaprasza na XXV Zamkowe Spotkania Teatralne o laur „Złotego Gargulca”, które odbędą się 24 i 25 października 2020 r.

Tegoroczna edycja odbędzie się wyjątkowo online, transmisje będzie można oglądać na profilu facebookowym SCK „Zamek”. Portal „Nasz Szydłowiec” udostępni je również na swoim profilu.

Zakwalifikowanych zostało 14 grup teatralnych dziecięcych i młodzieżowych z całej Polski, których spektakle będziecie mogli oglądać przez cały weekend!

Spektakle zostaną ocenione przez jury w składzie: Jerzy Kaszuba – absolwent Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, aktor, reżyser i pedagog teatralny oraz Edward Gramont – założyciel teatru alternatywnego Terminus A Quo, aktor, reżyser większości sztuk zespołu.

Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty teatralne dla uczestników spotkań, których tematem będą: „ Improwizacje grupowe online” – warsztat poświęcony pracy teatralnej w warunkach zdalnych, „Mieszkanie jako scena. Jak wykorzystać sytuację kwarantanny do procesu twórczego”, „Ciało jako narzędzie teatralne w warunkach online”, „Improwizacje tekstowe i tworzenie dramaturgii w pracy zdalnej”. Zajęcia poprowadzą instruktorzy ze Stowarzyszenia Pedagogów Teatru za pomocą platformy ZOOM.

Na zakończenie Spotkań wystąpi gość specjalny – Marcin Januszkiewicz, który zaprezentuje koncert „Osiecka po Męsku”.

Marcin Januszkiewicz – aktor, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Jest m.in. autorem utworów Natalii Szroeder („Wszystko”), Dawida Kwiatkowskiego („Afraid”) czy Margaret („Nie chcę”). Współpracuje z kompozytorem i aranżerem Mariuszem Obijalskim, z którym skomponował muzykę i napisał teksty piosenek do autorskiego musicalu „Liżę Twoje Serce” w reż. Agnieszki Glińskiej. Od 2015 roku współpracuje z Piotrem Rubikiem.

Koncert „Osiecka po męsku” wypełniony jest odważnymi (choć dalekimi od estetyki szoku) wersjami wielkich przebojów, ale też piosenek mniej znanych. Piosenki Agnieszki Osieckiej przepuszczone przez pryzmat męskiej wrażliwości są zaskakujące i świeże. Nowatorskie podejście do utworów pozwala odkryć ich drugie dno i odczytać je na nowo.
Szczegółowy program Spotkań dostępny jest na profilu facebook’owym Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek:

XXV Zamkowe Spotkania Teatralne o laur Złotego Gargulca

KONCERT | Marcin Januszkiewicz – „Osiecka po męsku”

XXV Zamkowe Spotkania Teatralne o laur „Złotego Gargulca” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje”.