Grupa społeczników działająca pod szyldem „Aktywny Szydłowiec” zaprasza do udziału w drugiej edycji Zdalnego Rowerowego Rajdu Majówkowego.

Będzie to pierwsze wydarzenie w ramach akcji „Rowerowy Maj”. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Jak dołączyć? To bardzo proste.

1. Zabierz rower, znajomych, koc, kanapki, herbatę i coś co robi zdjęcia i co najważniejsze nie spiesz się. 

2. Między 1 a 7 maja przejedź zaproponowaną przez nas trasę. Na trasie jest aktualnie zielono, biało, różowo i żółto oraz na pewno jest BARDZO ŁADNIE. Trasa specjalnie dla Was przygotowana ma 32km i wiedzie z Rynku w Szydłowcu przez Marywil (jedyny fragment gdzie trzeba zjechać z asfaltu – jeśli ktoś nie lubi utwardzonych dróg to może jechać prosto, jednak my przejazd przez Marywil polecamy!! ), Wysocko, Krzcięcin, Łaziska (Uwaga – tutaj trwa remont nawierzchni drogi), Ciepłą, Zdziechów i ul. Metalową wracamy do Szydłowca. Koniec w miejscu startu czyli na płycie szydłowieckiego Rynku. Dokładną trasę (oraz ewentualnie plik GPX) można zobaczyć tutaj: 

zobacz całą trasę rajdu

3. Podczas przejazdu wykonaj kilka ciekawych fotografii, a na zakończenie wykonaj zdjęcie licznika bądź zrzut z aplikacji, na której widnieje ilość przejechanych km.

4. Prześlij zdjęcie licznika oraz ciekawe zdjęcie z trasy wraz z imieniem na aktywnyszydlowiec@gmail.com bądź dodaj je w komentarzu pod wydarzeniem na facebook’u. Link do wydarzenia poniżej. Do zobaczenia na trasie !!!

PS. Na trasie odnaleźć można kilka zdecydowanie ciekawych miejsc. Część z nich jest umieszczona na naszej mapie (kliknij tutaj lub zakładka Ciekawa Mapa u góry), lecz pozostałe należy odszukać samemu 😉

wydarzenie na facebooku

W najbliższym czasie będziemy informowali o kolejnych wydarzeniach w ramach akcji „Rowerowy Maj”.

Portal „Nasz Szydłowiec” sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.