IX edycja Szydłowieckiego Wieńcowania odbędzie się 12 września. Każdego roku święto plonów organizowane jest w innym sołectwie. W tym roku do wspólnej zabawy zaprasza Wola Korzeniowa.

Dożynki są uroczystością o wieloletniej tradycji, symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolników Stanowią wyraz wdzięczności za ich codzienne zmagania. Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. Są również okazją do zaprezentowania dorobku rolniczego naszego regionu, jego różnorodności i niezwykle bogatego dziedzictwa kulturowego.

Podczas święta plonów odbędzie się kilka konkursów. Jednym z nich będzie konkurs na największą dynię, drugi – na najcięższego ziemniaka, trzeci – na najdłuższego ogórka! Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą w trakcie trwania uroczystości na stoisku Gminy Szydłowiec do godziny 16:00.

O oprawę muzyczną zadba Miejska Orkiestra Dęta w Szydłowcu pod batutą Tomasza Gila.

Program Szydłowieckiego Wieńcowania 2021 roku przedstawia się następująco:

  • 14:00 – msza święta dziękczynna, zebrane datki na tacę podczas mszy zostaną przekazane na pomoc i ochronę zdrowia Hanny Kaliszewskiej, która choruje na mózgowe porażenie dziecięce;
  • 15:00 – oficjalne otwarcie i przemówienia okolicznościowe;
  • po oficjalnej części nastąpi obrzęd dzielenia chlebem;
  • 16:00 – prezentacja wieńców dożynkowych;
  • 17:00 – występy lokalnych zespołów: „Fantazja”, „Sąsiadeczki”, Zespół Śpiewaczy Korzyce, Kapela Józefa Wyrwińskiego Korzyce, Zespół Ludowy „Kumosie, „Zdziechowianki”;
  • 19:30 – występ gwiazdy wieczoru zespołu „Kolibeer”;
  • 21:00 – zabawa pod gwiazdami.

Podczas dożynek będzie dostępny Punkt Spisu Ludności od godziny 15.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

info: UM Szydłowiec