Zapraszamy na drugie tej jesieni, Zawirowania Radomskie. Cykl dedykowany jest popularyzowaniu tradycji muzycznych i tanecznych Ziemi Radomskiej.

To drugie wydarzenie z nową formuła, skupioną na konkretnym obszarze regionu i poszerzonej o warsztaty instrumentalne. Tym razem usłyszymy muzykę z okolic Szydłowca. Wyjątkowa będzie możliwość usłyszenia harmonii pedałowej. W tamtych okolicach do dziś są muzykanci, którzy graja na tym instrumencie – choć bardzo nieliczni.

Na wydarzenie składają się warsztaty z wiejskimi mistrzami i koncert do tańca, które odbędą się w budynku Scena Obozisko na ul. Śniadeckich 2 – 10 listopada 2018 roku.

WARSZTATY (WSTĘP WOLNY – OBOWIĄZUJĄ ZAPISY):
12:30 – 15:00 – przyśpiewek z Danutą i Władysławem Gawędami z Wysokiej;
12:30 – 15:00 – gry na harmonii z Czesławem Adamczykiem ze Skarżyska K.;
16:00 – 18:30 – gry na skrzypcach z Janem Adamczykiem z Budek;
16:00 – 18:30 – taneczne z Janem Wochniakiem z Kłudna.

KONCERT DO TAŃCA (WSTĘP PŁATNY – BILET 10 zł):
Od godz. 19:00 do 1:00 zgrają:
– Kapela Braci Adamczyków z Budek: Jan Adamczyk – skrzypce, Czesław Adamczyk – harmonia pedałowa.
– Kapela Józefa Wyrwińskiego z Korzyc: Zofia Ślęzak – skrzypce, Józef Wyrwiński – harmonia, Marian Maj – baraban.
– Uczniowie wiejskich muzykantów: Katarzyna Zedel – skrzypce, śpiew; Katarzyna Szurman – harmonia pedałowa, śpiew; Katarzyna Rosik – bębenek, śpiew; Marta Domachowska – basy, śpiew, Kacper Ciaś – harmonia pedałowa.

NA ZABAWĘ TANECZNĄ BILET 10 ZŁ
NA WARSZTATY WSTĘP WOLNY – OBOWIĄZUJĄ ZAPISY
e-mail: oberekradomski@gmail.com
tel.: 602 827 342

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Radomska Inicjatywa Oberkowa 2018” przez Fundację Republika Radomska i Radomską Inicjatywę Oberkową we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury AMFITEATR.

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie „Kultura ludowa i tradycyjna”.

Więcej info na facebooku TUTAJ & TUTAJ