Wielu z nas, mieszkańców powiatu szydłowieckiego, sympatyków Młodzieżowego Zespołu Ludowego GUZOWIANKI z wypiekami na twarzy czeka na nowości od guzowskich ulubieńców.

Premiera najnowszego teledysku do piosenki o tytule „Siostry” już w najbliższy czwartek 30 lipca o godzinie 20.00 na You Tubie. Link podamy również na portalu i naszym facebooku.

„Siostry” to jedna z piosenek z debiutanckiej płyty Guzowianek „Pod zielonym dębem”. Teledysk kręcony był w Muzeum Wsi Radomskiej, dzięki uprzejmości dyrektor Ilony Jaroszem oraz w rodzinnym Guzowie. Autorem tekstu jest Adrian Szary, a muzyki Wioleta Fijałkowska. Za realizację dźwięku odpowiedzialny był Piotr Nowakowski.

Mieliśmy około 7 dni zdjęciowych, były sceny miłosne, sceny nocne, oraz duża scena plenerowa przy użyciu kranu kamerowego, którego operatorem był Mikołaj Kwieciński” – powiedział Rafał Sadowski realizator całości teledysku.

Fabuła teledysku opiera się na relacji dwóch sióstr, które mają odmienne charaktery i odmienne style życia. Jednak jedno jest wspólne, zainteresowanie do tego samego chłopca. W rolę sióstr wcieliły się prawdziwe siostry Łucja i Sabina Materkowskie, a chłopca zagrał Adrian Majewski. Przed nimi trudne wybory i miłosne wątki, nie zabrakło oczywiście happyendu.

Jest jedna niespodzianka aktorska, ale kto to jest będziemy mogli powiedzieć dopiero po premierze teledysku. Mogę zdradzić, że jest to bardzo rozpoznawalna postać z ekranów serialowych” – mówił dość tajemniczo Rafał Sadowski.

Pandemia koronawirusa trochę pokrzyżowała plany zespołu, ponieważ teledysk do piosenki „Siostry” miał powstać wcześniej. Koronawirus sprawił, również że uroczysta premiera nie będzie miała miejsca tradycyjnie w szkole w Guzowie.

Warto dodać, że teledysk został zrealizowany bez środków zewnętrznych Bardzo dużo pomocy w realizację włożyli rodzice oraz członkowie i przyjaciele zespołu. Również pracownicy Muzeum Wsi Radomskiej na czele z panią Anną Ziółek przyczynili się do realizacji teledysku pomagając i wspierając nas rekwizytami przy każdej scenie” – powiedziała Wioleta Fijałkowska kierowniczka i założycielka zespołu Guzowianki.

Poniżej i na zdjęciu głównym kilka kadrów z realizacji teledysku do piosenki „Siostry” autorstwa: Anny Makosy.

Jesteś fanem zespołu GUZOWIANKI?

View Results

Loading ... Loading ...