W szydłowieckiej drużynie zagrali: Dariusz Żurek (3- krotny mistrz powiatu), Marian Frąk i 7-letni Szymon Żurek (synek naszego Mistrza). Miło mi poinformować, że Dariusz Żurek zajął 2 miejsce w tym turnieju, uzyskując 5,5 pkt. Nie przegrał on żadnej z 7-miu partii, 4 partie wygrał i 3 zremisował.

Turniej wygrał Kamil Kocia ze Skarżyska Kam. – 6,5 pkt., a na 3 miejscu uplasował się Łukasz Łukomski z Bliżyna – 4,5 pkt. Należy pochwalić naszego najmłodszego zawodnika Szymonka Żurka, który w tym trudnym turnieju wygrał 1 partię i 1 zremisował, pokonując w ogólnej klasyfikacji dwóch zawodników- 22 miejsce. Wielkie brawa dla Mistrza Darka. Najlepszym juniorem była młoda zawodniczka z Kielc Sara Wichura.

4 lutego 2016 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Szydłowcu, przy ul. Wschodniej 19 miał miejsce turniej szachowy „Ferie na Sportowo- 2016”, zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Korona ” Szydłowiec przy wsparciu Klubu Szachowego „Wieża” Szydłowiec. W turnieju tym udział wzięło 9 młodych zawodników (ze szkół podstawowych) z Szydłowca i gmin Jastrząb i Chlewiska, głównie uczniowie PSP nr 1 w Szydłowcu, zawodnicy sekcji szachowej UKS. Rozegrano 5 rund systemem szwajcarskim. Zwyciężył Michał Orlicki z Kużni Kol., gm. Jastrząb (PSP nr 1 w Szydłowcu). O przyznaniu mu 1 miejsca, przy równej liczbie pkt. uzyskanej przez zawodnika na 2 miejscu, zadecydowała punktacja pomocnicza, 2 miejsce Mieszko Owczarz (PSP w Szydłowcu), a 3 miejsce Szymon Żurek (PSP Chlewiska). Rywalizacja w turnieju była emocjonująca i interesująca, o wszystkim zadecydowała ostatnia runda. Nagrody i dyplomy zawodnikom wręczyła uroczyście dyrektor szkoły mgr Danuta Gnat. Turniej prowadził i sędziował Marian Frąk trener sekcji szachowej UKS ” Korona” Szydłowiec. Zawody były zarazem nieoficjalnymi Mistrzostwami sekcji szachowej klubu. Zawodnicy pokazali, że są już w stanie radzić sobie w turniejach gry aktywnej z zegarami, z dobrym skutkiem. Podaję pełną końcową tabelę zawodów:

Turniej Szachowy „FERIE NA SPORTOWO- 2016”, Szydłowiec 4 lutego 2016 r.

1. Michał Orlicki (Kużnia Kol.)- 4 pkt. (z 5)