Urząd Miejski w Szydłowcu poinformował w ostatnich dniach o stopniowym uruchamianiu Żłobków Miejskich i Przedszkoli Samorządowych.

Wszyscy dobrze wiemy, że z powodu pandemii koronawirusa rząd zamknął placówki oświatowe, ale właśnie kilka dni temu pozwolił na wznawianie działalności i stwarzanie możliwości objęcia opieką dzieci w żłobkach, przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach.

W ostatnich dniach dyrektorzy naszych placówek przeprowadzali konsultacje z rodzicami w celu ustalenia liczby dzieci, który miałyby zostać objęte opieką w gminie Szydłowiec. Podobnie odbywało się to w pozostałych gminach powiatu szydłowieckiego.

Okazuje się, że niewielu rodziców zdecydowało się posłać swoje pociechy z powrotem do żłobka lub przedszkola.  Szczegółowy wykaz dotyczący zadeklarowanych dzieci do poszczególnych placówek w gminie Szydłowiec przedstawia się następująco:

PSP nr 1 – 2 na 72 dzieci, PSP nr 2 – 8 na 113 dzieci, PSP w Majdowie – 0 na 31 dzieci, PSP w Wysokiej- 0 na 25 dzieci, PSP w Sadku – 1 na 14 dzieci, Przedszkole Samorządowe nr 1 – 7 na 124 dzieci, Przedszkole Samorządowe nr 2 – 8 na 130 dzieci, Zespół Żłobków Miejskich – ul. Kościuszki – 6 dzieci od 18 maja oraz 12 dzieci od 25 maja ( łączna liczba dzieci 22), ul. Staszica – 6 dzieci od 18 maja i 10 dzieci od 25 maja (łączna liczba dzieci 20).

Część rodziców zastanawia się jeszcze, jaką decyzję podjąć bądź zadeklarowali się na terminy po 18 i 25 maja. W związku z powyższym dyrektorzy poszczególnych placówek będą w stałym kontakcie z rodzicami tak, aby w miarę potrzeb wznowić działalność placówek w drugiej połowie maja.

W gminie Mirów i w gminie Orońsko placówki oświatowe z oddziałami przedszkolnymi będą nieczynne do 22 maja. Dopiero po tym terminie gminy poinformują, kiedy zorganizują opiekę. Nie mamy natomiast żadnej informacji z gminy Chlewiska i gminy Jastrząb, o tym jak w tych gminach będzie wyglądała opieka nad dziećmi w najbliższym czasie.