Wśród nich czteroosobowa reprezentacja Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN.

Odbywające się na dwóch matach równocześnie pojedynki dopingowała licznie zgromadzona widownia, po brzegi wypełniająca konecką Halę Sportową. Nie zabrakło również dostojnych honorowych gości i przedstawicieli świata mediów. Wysoki prestiż zawodów podkreślał utytułowany skład sędziowski, w którym zasiedli m.in. : shihan Roman Kęska 5 Dan – wielokrotny Mistrz Polski wagi ciężkiej oraz wieloletni szkoleniowiec Kadry Narodowej, shihan Krzysztof Borowiec 5 Dan – honorowy prezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin oraz sensei Ewa Pawlikowska 4 Dan z Nowego Targu – wielokrotna Mistrzyni Świata, Europy, obu Ameryk i Polski.

Zmagania naszych zawodników rozpoczął swym udanym startem Kacper Banaszczyk. Wspaniałe pojedynki stoczyli Dawid Ostrowski i Aleksander Jastrzębski. Turniej zakończył się walką finałową w najwyższej kategorii wiekowo-wagowej (kadet +60 kg) z udziałem Wojciecha Dobrzańskiego, w której nasz zawodnik w dobrym stylu pokonał swego cięższego, wyższego i starszego przeciwnika.

Po serii zaciętych pojedynków, szydłowieccy karatecy z SKKK MUSHIN wywalczyli :

Wojciech Dobrzański – złoty medal

Kacper Banaszczyk – brązowy medal

Gratulacje należą się wszystkim naszym reprezentantom – medalistom jak i tym, którym tym razem nie udało się stanąć na podium. Wszyscy pokazali się z jak najlepszej strony zdobywając zasłużone uznanie i cenne doświadczenia, godnie reprezentując Ziemię Szydłowiecką na arenie ogólnokrajowej.

Gratulacje należą się również organizatorom turnieju – Kieleckiemu Klubowi Karate Kyokushin, Koneckiemu Stowarzyszeniu Sportu i Kultury, Urzędowi Miasta i Gminy w Końskich oraz personalnie sensei Beacie Kij. Wysoki poziom organizacyjny, frekwencja oraz wspaniała atmosfera sprawiły, że było to prawdziwe sportowe święto.

Warto wspomnieć, że Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin MUSHIN działający w strukturze Stowarzyszenia MUSHIN Nr KRS: 0000405025, to niekomercyjna organizacja społeczna realizująca zadania z zakresu pożytku publicznego o których mowa w art. 4 ust. 1 pkt. 17 oraz 6,15 i 32 Ustawy z dn. 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, której funkcjonowanie opiera się na pracy społecznej członków, dlatego udział w zajęciach SKKK MUSHIN jest nieodpłatny. /info i foto – MUSHIN/

{phocagallery view=category|categoryid=303|limitstart=0|limitcount=17|imageordering=5}