Głównym organizatorem konkursu, który jest adresowany do dzieci i młodzieży z całej Polski jest Tarnobrzeski Dom Kultury oraz Studio PRO-MEDIA z Tarnobrzega, natomiast SCK po raz pierwszy jest organizatorem pierwszego etapu imprezy.

Celem konkursu jest popularyzacja śpiewu wśród solistów, samokształcenie muzyczne oraz promocja dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej.

Udział w szydłowieckich kwalifikacjach wzięło 17 wykonawców z Szydłowca, Radomia, Opoczna, Skarżyska Kamiennej i Ostrowca Świętokrzyskiego. Uczestnicy wykonywali dwie piosenki w języku polskim: jedną – obowiązkowo wybraną z dotychczasowych 21 płyt Konkursu „Wygraj Sukces” i drugą dowolną.

Sobotnie prezentacje oceniała komisja artystyczna w składzie: Agnieszka Szpara – magister sztuki, nauczyciel muzyki oraz Wioleta Fijałkowska – muzyk, założycielka i inspiratorka młodzieżowego zespołu ludowego GUZOWIANKI z Guzowa.

Decyzją Komisji, nominację do kolejnego, regionalnego etapu konkursu otrzymały 4 wokalistki z szydłowieckiej {Pracowni Muzycznej PIANO: ANIA BĘBENEK, ANGELIKA KALUGA, KARINA CZARNOTA, MAŁGOSIA NOGA oraz PATRYCJA POSIONEK z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu i MARTYNA CIEŚLA z Ośrodka Pracy Pozaszkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Komisja postanowiła również przyznać 5 wyróżnień dla: OLI WNUCZEK i NATALII SOKOŁOWSKIEJ z Pracowni Muzycznej „Piano”, PATRYCJI KUCHARCZYK z Gimnazjum nr 1 w Opocznie, OLIWII BRÓDCE z Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Św. oraz JULII TŁUCZKIEWICZ z Ośrodka Pracy Pozaszkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Kwalifikacje wstępne w Szydłowcu są pierwszym etapem w trzystopniowych zmaganiach konkursowych o nagrodę główną czyli wycieczkę do Eurodisneylandu pod Paryżem dla laureata Grand Prix i jego instruktora. Finał w dniach 9 – 11 czerwca br. w Tarnobrzegu. Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny .

Fotoreportaż z wydarzenia obejrzyjcie na Facebooku.