Bardzo wielu fanów, przyjaciół, mieszkańców Guzowa, powiatu szydłowieckiego i nie tylko przybyło w niedzielę 8 września do Guzowa w gminie Orońsko na jubileusz 5-lecia zespołu GUZOWIANKI. 

Impreza odbyła się na placu przy Publicznej Szkole Podstawowej w Guzowie, gdzie przygotowanych było wiele atrakcji. Na najmłodszych czekały: dmuchaniec, jazda na byku, czy bańki mydlane i słodka wata cukrowa. Ciekawostką była możliwość zobaczenia osady zbudowanej przez członków Drużyny Grodu Piotrówka. Można było zajrzeć również do wozu strażackiego. Nie zabrakło także wielu regionalnych przysmaków.

Dla Guzowianek zagrali tego dnia ich przyjaciele m.in „Super Babki” ze Skłób oraz Rakowskie Fijołecki z Rakowa.

Jednym z najważniejszych elementów świętowania była premiera debiutanckiej płyty zespołu pt. „Pod zielonym dębem”, którą bardzo ochoczo kupowali uczestnicy, podobnie zresztą jak „guzowiankowe gadżety”: kubki, czapeczki, koszulki.

Punkt kulminacyjny czyli koncert zespołu rozpoczął się chwilę po godzinie 19. Rozpoczął się nietypowo, ponieważ na scenie pojawili się Wioleta Fijałkowska (założycielka zespołu) ze swoimi braćmi (członkami zespołu) Czarkiem i Bartkiem i zagrali piosenkę specjalnie dla swojej mamy.

Następnie na scenie zrobiło się zdecydowanie tłoczniej. Guzowianki zagrały swoje największe hity: „Pod zielonym dębem”, „Na jarmarku”, „Czerwone Jagody” czy „Dziwaczkę Guzowską” i wiele innych. Niespodzianką było również zaprezentowanie pięknej kołysanki do której tekst napisał Marek Mioduszewski. Było to ogromne zaskoczenie dla tekściarza, który nie spodziewał się tego i nie krył wzruszenia.

Pomiędzy poszczególnymi piosenkami był czas na przemówienia i podziękowania. Zespół podziękował m.in realizatorowi teledysków Guzowianek czyli Rafałowi Sadowskiemu – PR Studio, wspomnianemu wyżej Markowi Mioduszewskiemu, czy Kamilowi Gorazińskiemu w którego studiu powstawały piosenki.

Na scenie pojawili się również: wójt gminy Orońsko Henryk Nosowski, który nie krył dumy i radości z powodu Guzowianek, wicemarszałek sejmiku województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski, który obiecał że w budżecie sejmiku znajdzie się 20 tysięcy złotych na działalność zespołu (20 tysięcy obiecał również wójt – co daje razem 40 tysięcy złotych). Jednym z gości był również poseł Leszek Ruszczyk, który również serdecznie gratulował zespołowi osiągnięć i jubileuszu.

Ten jubileusz i koncert, który odbył się w Guzowie są dowodem na to, że jeżeli się chce, jeżeli ma się pasje, ludzie to docenią. I tak jest właśnie z zespołem Guzowianki, przed którym mamy nadzieję jeszcze wiele lat wspaniałej działalności i coraz większa popularność.

Wszystkiego najlepszego drodzy jubilaci!

Poniżej przedstawiamy Wam nasze relacje: